REKLAMA

Schetyna atakuje PiS: chcą odebrać samorządom władze

  • Autor: TM
  • 30 października 2015 09:06
Schetyna atakuje PiS: chcą odebrać samorządom władze Powołanie nowych województw będzie oznaczało zmiany granic ośmiu obecnych – przypomniał Grzegorz Schetyna. Fot. pekin.msz.gov.pl

Grzegorz Schetyna skrytykował w radiowej ”Trójce” plany powołania nowych województw: środkowopomorskiego, warszawskiego i częstochowskiego.

Schetyna mówił, że takie kroki to pretekst do uderzenia w samorządność.Tym bardziej, że - jego zdaniem - Prawo i Sprawiedliwość chce jak najszybszych wyborów samorządowych i odebrania samorządom władzy.

Wielkie wyzwanie

To poważne wyzwanie dla opozycji, głównie dla PO, która wspierała samorządność - dodał.

Polityk PO mówił, że powołanie nowych województw będzie oznaczało zmiany granic ośmiu obecnych.

Sam fakt uderzenia w samorząd, uderza w konstytucję - stwierdził Schetyna.

Dwa województwa

W kampanii wyborczej PiS zapowiadał wydzielenia Warszawy i okolic z województwa mazowieckiego, oraz stworzenie odrębnego regionu dla Słupska i Koszalina.

Wczoraj w Radio Katowice poseł Prawa i Sprawiedliwości Szymon Giżyński zapowiedział też utworzenie województwa częstochowskiego, jeżeli okaże się, że mieszkańcy regionu tego chcą.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA