REKLAMA

Schetyna: działania PiS podobne do tego, co było 13 grudnia 1981 r.

  • Autor: PAP
  • 13 grudnia 2015 17:31
Schetyna: działania PiS podobne do tego, co było 13 grudnia 1981 r. Grzegorz Schetyna (fot. Twitter)

Ostatni miesiąc rządów PiS jest podobny do tego, co działo się w Polsce 13 grudnia 1981 r. - powiedział w niedzielę w Szczecinie kandydat na szefa PO Grzegorz Schetyna. Przed PO odbudowa, ale trzeba też zatrzymać "szaleństwo PiS" - mówił do działaczy PO.

"13 grudnia to smutny i czarny dzień naszej historii. To dzień, który jest częścią narodowej traumy do dziś. My zapalamy znicze, składamy kwiaty i pamiętamy o tych, którzy oddali swoje życie w tym czasie, a PiS dziś manifestuje" - powiedział dziennikarzom Schetyna.

"Dziś PiS przypomina tamten czas, więc ja też chciałbym przypomnieć politykom PiS, że to, co zrobili w ciągu ostatniego miesiąca, ten atak na konstytucję i państwo prawa jest podobny do tego, co odbywało się w Polsce 13 grudnia 1981 r., bo wtedy też atakowano konstytucję, wtedy też ją łamano. To była konstytucja stalinowska, ale zasada była bardzo podobna" - powiedział Schetyna.

"Chcę zapytać prezesa Kaczyńskiego: czy dziś demonstrację PiS prowadzić będzie poseł, a wtedy prokurator stanu wojennego, pan Piotrowicz? Czy będzie w niej uczestniczył obecny prezes PKP, a wtedy tajny współpracownik Bogusław Kowalski? Czy to są dziś twarze PiS?" - pytał Schetyna.

Jak mówił, dziś oni tworzą i prowadzą politykę PiS. Nie będzie na to zgody, ludzie PO nigdy tego nie zaakceptują - powiedział Schetyna.

Bogusław Kowalski złożył w niedzielę rezygnację z funkcji prezesa PKP SA. W przesłanym PAP oświadczeniu tłumaczył, że składa rezygnację, kierując się interesem Grupy PKP. Media informowały, że Kowalski miał być zarejestrowany jako TW pod pseudonimami "Mieczysław" i "Przemek".

Schetyna, który kandyduje na szefa PO, spotkał się w Szczecinie z działaczami tej partii. W najbliższych tygodniach i miesiącach trzeba odbudować PO - powiedział już po konferencji prasowej do ponad stu działaczy, którzy uczestniczyli w spotkaniu. "Trzeba także zatrzymać szaleństwo PiS, zatrzymać szaleństwo ludzi, którzy chcą Polskę zawłaszczyć, którzy chcą narzucić jej swoją wolę, którzy dziś uważają, że kto nie jest z PiS czy nie akceptuje ich propozycji, ten jest kimś gorszym" - powiedział Schetyna.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • wpśl 2015-12-14 00:43:27
    Ten osobnik nic mądrego nigdy jeszcze nie powiedział,na zadawane przez rozmówców pytania nigdy nie odpowiadał bezpośrednio,tylko wił się jak piskorz. przez 28 lat trwa szaleństwo niszczenia Polski,a przez ostatnie 8 lat oprócz niszczenia gospodarki PO i PSL niszczy godność i morale Polaków,a Polskę doprowadzili do roli sługusów Niemiec i innych krajów. Martwią się jak faryzeusze skąd PIS weźmie pieniądze na dzieci,a w lecie za przyzwoleniem rządu PO SPÓŁKA PAŃSTWOWA KGHM wydaje 20 miliardów złotych !!!! na zakup nierentownej kopalni w Chile na pustyni Atacama gdzie występują trzęsienia ziemi.Teraz trzęsą odpowiedzialni za to tyłkami i szukają byle pretekstu na straszenie Prawem i Sprawiedliwością.
  • kurant 2015-12-13 18:09:56
    Ty mendo, jak możesz takie haniebne porównania czynić? Jak długo jeszcze? Szczujecie, bo obawiacie się konsekwencji za swoje haniebne i do tej pory bezkarne czyny. Najpierw odpowiedzialność i dochodzenie do prawdy nazywaliście zemstą ze strony PiS. Odetchnęliście z ulgą, kiedy politycy Prawa i Sprawiedliwości mówili, że zemsty nie będzie. Teraz macie pełne pampersy i strach w ślepiach, bo Pan Kaczyński mówi, że nie będzie abolicji, a wy już tak się cieszyliście, że "policzków Polacy mają jeszcze wiele do okładania". JUŻ DOŚĆ !!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA