REKLAMA

Schetyna: Dziwię się, że ani premier, ani prezes PiS nie zareagowali na wydarzenia w Sejmie

 • Autor: PAP/MN
 • 21 grudnia 2016 13:49
Schetyna: Dziwię się, że ani premier, ani prezes PiS nie zareagowali na wydarzenia w Sejmie Schetyna przekonywał, że obecnie bardzo ważna jest dobra i oparta na zaufaniu współpraca opozycji. (fot. platforma.org)

• Twardo oczekujemy od PiS wyciągnięcia wniosków z tego co się stało w piątek w Sejmie - powiedział szef PO Grzegorz Schetyna.
• Jak ocenił, uznanie piątkowego spotkania klubu PiS za zgromadzenie Sejmu, jest czymś "absurdalnym, nieprawdziwym i nieprzyzwoitym".

"Sytuacja jest dosyć dynamiczna, coś poważnego zdarzyło się w Sejmie i dziwię się, że nie ma na to reakcji ani premier, ani marszałków, ani prezesa PiS. Powtarzanie jak mantry tych wszystkich zaklęć, które polegają na straszeniu (nas) odpowiedzialnością karną i pokazywaniem, że (oni) wygrali wybory, więc wszystko mogą i mogą podejmować takie decyzje, jakie uważają za stosowne, mija się z celem" - powiedział Schetyna w środę na konferencji prasowej w Sejmie.

Jak dodał, Platforma "twardo" oczekuje od PiS wyciągnięcia wniosków z tego, co się stało w piątek w Sejmie. "Uznanie (piątkowego) spotkania klubu parlamentarnego PiS, poszerzonego o dwóch posłów Kukiz'15, za zgromadzenie Sejmu, jest czymś absurdalnym, nieprawdziwym i nieprzyzwoitym. Nie będzie zgody z naszej strony na akceptację takich zachowań" - podkreślił Schetyna.

Jak przekonywał, obecnie bardzo ważna jest dobra i oparta na zaufaniu współpraca opozycji. "Trzeba dzisiaj być razem" - dodał.

Schetyna poinformował też, że w czwartek o godz. 15. odbędzie się posiedzenie klubu PO, na którym zostaną podjęte decyzje "co do następnych dni i tygodni" - jeśli chodzi o obecność Platformy na sali plenarnej Sejmu.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński mówił w środę, że politycy PiS są tutaj, by przekazać opozycji, coś, co można by określić jako pozytywny sygnał, jako wyciągniętą rękę. Wyraził nadzieję, że "ta ręka wyciągnięta w tym świątecznym czasie nie zostanie odrzucona". Kaczyński powiedział też, że powinna istnieć instytucja szefa opozycji, który, jego zdaniem miałby pewne uprawnienia lub nawet przywileje.

Marszałek Kuchciński przekonywał, że kontynuacja posiedzenia Sejmu w dniu 16 grudnia w Sali Kolumnowej była w pełni zgodna z Konstytucją i Regulaminem Sejmu, a marszałek Senatu, że nie było zamiarem PiS, by ograniczyć dostęp mediów do prac w Sejmie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • Oszołomiony oszołomstwem 2016-12-22 14:30:59
  Do TW EPIKUR: Gratuluję obiektywizmu. Do tej pory PISdzielcy przemajstrowali: - Służbę Cywilną, zmieniając konkursy na mianowanie aby można było wsadzać koleżków królika (taki gość co myśli że jest królem). - Służby Specjalne - anulując rotacyjną kontrolę. - Prokuraturę - mianując Prokuratorem Generalnym ministra spraiedliwości. - Trybunał Konstytucyjny, odmawiając wbrew prawu mianowania prawomocnie wybranych sędziów. - Wymiar sprawiedliwości kiedy Duda odmówił wbrew prawu mianowania śędziów Sądu Najwyższego. - Sólki Skarbu Państwa, mianując PISiewiczów w miejsce specjalistów. majstrują przy prawie do manifestacji. Chcą ograniczyć dostęp środków masowego przekazu do parlamentarzystów (ciekawe dlaczego?) a jak już urządzą konferencję to nie odpowiadają na pytania (czyśby się czegos bali?) Czymże są te wszystkie działania jeżeli nie ograniczaniem swobód demokratycznych? Niestety to 15% społeczeństwa które głosuje na tę zbieraninę oszołomów, ewidentnie woli kasę i niższy wiek emerytalny niż wolność i nie zważa na fakt że to wszystko jest na kredyt który trzeba będzie spłacić.
 • TW EPIKUR 2016-12-22 12:20:12
  PANIE DAJ PAN SPOKÓJ BO WSTYD ZA TAKICH JAK PAN I TYLE - JAK PO ROZBIŁO SZAMBO PRZY OŚMIORNICZKACH TO BYŁO FAJNIE I WESOŁO BO MOŻE PRZYMKNĘLI OKO NA TO I OWO ŻEBY GRUPKA KOLESI MIAŁA LUZIK, A JAK LEGALNIE WYBRANY RZĄD ZABIERA PRZYWILEJE LUDZIOM KTÓRZY NIGDY NIE POWINNI ICH OTRZYMAĆ I TROCHĘ PORZĄDKU TO RYK ŻE TOTALITARNY KRAJ I ZBRODNIA NA DEMOKRACJI, BĄDŹ GOŚCIU POWAŻNY I SZCZERY DO "bulu"
 • Epikur 2016-12-21 22:32:19
  Do Józef.: Z tego oglądu powstał u Pana deficyt rozdwojonej jaźni i stępienie krytycyzmu w przedmiocie oceny realiów zachodzących zjawisk społecznych.Powszechnie wiemy wszyscy, że nad zmianami systemowymi i konstytucyjnymi wartościami prawa nieudolnie jednostronnie majstruje PIS, co budzi sprzeciw 2/3 populacji dorosłego społeczeństwa. Na takie zmiany nie umawialiśmy się przed wyborami, na blokowanie TK, na wyrzucanie dziennikarzy, sędziów, nauczycieli, likwidację szkół, szpitali i żandarmerię na ulicach oraz bojówki związkowe P. Dudy. Dlatego zanim będziemy obwiniać Schetynę to przed szereg trzeba ustawić cały tłum szkodników, którzy wyrządzają wielkie zło dla przyszłości Polski.
 • Józef. 2016-12-21 16:10:42
  Panie Schetyna czy przypadkiem coś się w pana głowie coś pokróliczyło? Przecież to pana zbrojne ramię "opozycji" blokuje salę obrad sejmu! To między innymi pańscy posłowie obrzucają posłów Prawa i Sprawiedliwości najgorszymi epitetami i czym mają pod ręką! Wypowiedziane wyżej stwierdzenia potwierdzają Pana hipokryzję.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA