REKLAMA

Schetyna: Kontrole CBA przeprowadzono na polityczne zamówienie

  • Autor: PAP
  • 17 czerwca 2016 15:59
Schetyna: Kontrole CBA przeprowadzono na polityczne zamówienie Zdaniem polityka "po raz kolejny politycy PiS chcą centralizować władzę w Polsce" (fot. MSWiA)

• Prowadzona w urzędach marszałkowskich kontrola CBA jest próbą „zastraszania samorządowców”, zorganizowaną „na polityczne zamówienie” PiS - uważa szef PO Grzegorz Schetyna.
• Przewodniczący PO wystosował w związku z kontrolą list otwarty skierowany do samorządowców.
• PO tego nie zaakceptuje - podkreślił w piątek na konferencji prasowej w Kielcach.

Przewodniczący PO wystosował w związku z kontrolą list otwarty, skierowany do samorządowców: marszałków województw, starostów, prezydentów, burmistrzów, wójtów i radnych.

CBA w czwartek rozpoczęło kontrolę rozdziału i wydatkowania środków unijnych przez 16 urzędów marszałkowskich. Sprawdzane są też oświadczenia majątkowe marszałków województw.

W ocenie Schetyny działania CBA to "akcja na polityczne zamówienie". "16 czerwca to symboliczny dzień, bo rozpoczęła się wojna państwa PiS, tego rządu, z samorządami. Na razie z urzędami marszałkowskimi, ale chodzi o systemową walkę z władzą, która jest niezależna od władzy PiS-u, która tę niezależność pokazuje i chce ją chronić" - powiedział lider PO.

Zdaniem polityka "po raz kolejny politycy PiS chcą centralizować władzę w Polsce". "Chcą ją zagarniać, odbierać samorządowcom, wybranym w sposób otwarty, legalny i podmiotowy" - oświadczył Schetyna.

Czytaj artykuł TUTAJ

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Zeghar 2016-06-18 08:33:00
    Ale przecież wszystko jest w porządku, no nie Grzesiu? Przecież samorządowcy nie mają się czego bać. A może jednak coś nie gra w papierach i zawczasu szykuje się osłonę?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA