REKLAMA

Schetyna: mówić źle o Kopacz, to nie fair

  • Autor: PAP
  • 15 października 2015 21:06
Schetyna: mówić źle o Kopacz, to nie fair - Jeżeli ktoś tak mówi o premier rządu to w ogóle źle mówi o polskiej polityce i o partnerach politycznych - mówi Schetyna (fot. msz.gov.pl)

Szef MSZ skomentował słowa rzecznika kampanii PiS Marcina Mastalerka, który powiedział w TVN24 że "Beata Szydło podczas debaty będzie sobą, a Ewa Kopacz Michałem Kamińskim". "Nie ma żadnego znaczenia co powie Ewa Kopacz, znaczenie ma co powie Michał Kamiński" - ocenił Mastalerek.

- Przed poniedziałkiem, przed godziną dwudziestą jeszcze takie sytuacje będą się zdarzały. Niech debata broni się sama. Chodzi o dobrą otwartą rozmowę o wizji Polski obu największych partii politycznych i zobaczymy to - skomentował Schetyna.

Jego zdaniem "wcześniej będziemy świadkami takich wyścigów i czasami gry nie fair". - Bo to nie jest fair. Jeżeli ktoś tak mówi o premier rządu to w ogóle źle mówi o polskiej polityce i o partnerach politycznych, o swoich oponentach. Powinno być więcej szacunku przed debatą, w trakcie debaty i w czasie całej kampanii wyborczej - ocenił.

Schetyna: Kaczyński będzie premierem

Minister skomentował słowa prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który w środę w Łodzi deklarował: "Nie idziemy po władze po to, by się mścić. Jesteśmy gotowi wybaczać. (…) Prawo będzie działało a sprawiedliwość będzie oznaczała sprawiedliwość".

Według Schetyny to "nieoczekiwana deklaracja". - Nikt od polityków PO ani przed tymi wyborami, ani przed poprzednimi nie oczekiwał takiej deklaracji. To oznacza, że Polacy przypominają sobie lata 2005-2007, kiedy rządził PiS i to nie był czas najlepszej polskiej demokracji i przyzwoitości w polityce. Dlatego taka dosyć dramatyczna deklaracja prezesa Kaczyńskiego - ocenił minister SZ.

Jak zauważył, Kaczyński w ten sposób "jednak potwierdza, że będzie premierem tego rządu po zwycięstwie PiSu".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Polka 2015-10-16 08:12:16
    Panie Schetyna, na szacunek trzeba zasłużyć. Trzeba szanować innych by inni szanowali Ciebie - stara prawda. Co do zachowania fair wobec Kopacz, to absolutnie nie zgadzam się z pana wypowiedzią. Kim jest Kopacz ? ? ? Dla mnie kłamcą,manipulantką, agresywną i złośliwą kobietą-premier.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA