REKLAMA

Schetyna: nie mamy informacji, że w Paryżu zginął obywatel Polski

  • Autor: PAP
  • 14 listopada 2015 09:02
Schetyna: nie mamy informacji, że w Paryżu zginął obywatel Polski Grzegorz Schetyna (fot. Aargambit/Eikipedia/CC BY-SA 3.0)

Nie mamy informacji, że w Paryżu zginął obywatel Polski - powiedział w sobotę we Wrocławiu dziennikarzom minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna.

"Nie mamy żadnych informacji, że śmierć mogła dotyczyć polskich obywateli, że mógł ktoś z naszych rodaków zginąć, ale sprawa jest ciągle rozwojowa. Tych ofiar jest już ponad 120, (jest) wielu, wielu rannych, więc te liczby mogą się powiększać" - mówił minister. Zaapelował do Polaków, którzy przebywają we Francji, aby informowali swoje rodziny o tym, czy wszystko u nich jest w porządku.

"Będziemy te sprawy na bieżąco koordynować" - zapewnił.

Schetyna poinformował ponadto, że polskie placówki we Francji pracują, a w konsulacie w Paryżu działał całonocny dyżur.

W serii zamachów terrorystycznych, do których doszło w piątek wieczorem w Paryżu, zginęło co najmniej 120 osób. Ataki przeprowadzono w różnych miejscach miasta, m.in. w pobliżu Stade de France i w sali koncertowej Bataclan, gdzie przetrzymywano zakładników. W związku z tragicznymi wydarzeniami prezydent Francji ogłosił stan wyjątkowy na kontynentalnym terytorium kraju i na Korsyce oraz podjął decyzję o zamknięciu granic

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA