REKLAMA

Schetyna obiecuje pozytywny lobbing na rzecz woj. świętokrzyskiego

  • Autor: PAP
  • 22 października 2015 20:05
Schetyna obiecuje pozytywny lobbing na rzecz woj. świętokrzyskiego Schetyna uważa, że niezbędna jest szybka inwestycja w infrastrukturę w regionie (fot. msw.gov.pl)

Podczas czwartkowej wizyty w regionie Schetyna przekonywał, że województwo świętokrzyskie potrzebuje "pozytywnego lobbingu" i współpracy ponad podziałami politycznymi.

- To jest bardzo ciekawy region, z wielkim potencjałem, ale wymaga współpracy i wspólnotowego myślenia. Apeluję o wspólne działanie i wspólną aktywność do wszystkich przyszłych parlamentarzystów - powiedział polityk PO.

Zaznaczył, że w nowej kadencji ważna będzie współpraca parlamentarzystów z różnych opcji politycznych na rzecz regionu. - Umówmy się na (…) zespół parlamentarny dla Świętokrzyskiego, który porozumieniu z marszałkiem, urzędem wojewódzkim, zarządem województwa, uczelniami wspólnie będzie pracował na rzecz tego regionu, bo jest tu wiele do zrobienia - apelował.

Zdaniem Schetyny "potrzebny jest pozytywny lobbing co do scenariuszy przyjętych wspólnie, bez podziału na partie rządzące i opozycję. Konkretnie będę opowiadał o tym po niedzieli". Jego zdaniem każdy powiat "ma swoją historię, oczekiwania i niesie wyzwania".

Polityk zwrócił uwagę, że niezbędna jest "szybka inwestycja w infrastrukturę". Wśród wyzwań w tym zakresie wymienił dokończenie drogi ekspresowej S7, a także budowę trasy S74 (wschód-zachód) oraz S78 łączącą Jędrzejów ze Śląskiem. - To jest kluczowe, żeby mówić o ściągnięciu inwestorów - podkreślił.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • frania 2015-10-23 08:56:31
    Komentarz z gmina Brzeszcze oczywiście odnosi się do apelu Pani B Szydło wybierzmy dobra zmianę. Jak się zadłuża gminy, to i kraj można - to obiecuje PIS i P. Szydło. A co do Pozytywnego lobbingu Schetyny na rzecz regionu ponad podziałami, to jest to czego Polakom potrzeba. Ksenofobii PIS i dzielenia w ich wydaniu mamy już dosyć. Nasze dzieci dlatego nie chcą wracać do kraju, że nie wierza w pozytywne zmiany także w sferze szacunku dla osób inaczej myślących niż PIS. To jedyne ugrupowanie które jest tak nietolerancyjne wobec myślących inaczej.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA