REKLAMA

Schetyna ostro o programie 500+ i podkomisji smoleńskiej

  • Autor: GP
  • 05 lutego 2016 11:01
Schetyna ostro o programie 500+ i podkomisji smoleńskiej - Co dyplomatyczne spotkania premier Szydło przynoszą? - pyta Grzegorz Schetyna. (fot.: facebook.com)

• Grzegorz Schetyna nie widzi powodów do ponownego badania wydarzeń z 10 kwietnia 2010 r. W ocenie niedawno wybranego szefa PO cała operacja ma na celu odwrócić uwagę od problemów programu 500+.
• Polityk skomentował też dyplomatyczne zabiegi rządu. W ocenie Schetyny rozmowy premier Szydło z liderami Francji i Wielkiej Brytanii nie przynoszą zamierzonych skutków.

Grzegorz Schetyna wyraził swoje krytyczne opinie o ostatnich działaniach rządu i Ministerstwa Obrony Narodowej. W rozmowie na antenie Radia Zet poruszył dwa tematy: sprawę poszerzenia składu Komisji Badania Wypadków Lotniczych o nowe osoby badające katastrofę smoleńską i spotkania dyplomatyczne premier Beaty Szydło.

Pierwszą uznał za „ściemę” mającą za zadanie odwracać uwagę od trudności, na jakie natrafia program 500+, drugą określił spotkaniami nieprzynoszącymi pożądanych efektów.

- (Badanie katastrofy to – red.) dla mnie absolutna polityczna prowokacja – podkreślał Schetyna. - Ma wywołać emocje, jak widzę dzisiejsze gazety, to widzę też całe strony poświęcone tylko tej komisji. O to właśnie chodzi, aby odwrócić uwagę opinii publicznej od ważnych rzeczy, od programu 500+. On nie jest realizowany. Program 500+ nie będzie realizowany w wymiarze obietnicy wyborczej – prognozował lider PO.

W dalszej części rozmowy Schetynę zapytano o dyplomatyczne spotkania premier Beaty Szydło, która w tym tygodniu odwiedziła Paryż i Londyn.

Przeczytaj: David Cameron w Warszawie.

- Co te spotkania przynoszą? – pytał retorycznie Schetyna w odpowiedzi. - Chciałbym się dowiedzieć, jaki będzie efekt rozmowy z premierem Cameronem i co z zasiłkami dla Polaków mieszkających na Wyspach Brytyjskich. Widzę, że następuje kolejne wycofanie się z obietnic rządu Beaty Szydło i Polacy mogą na tym stracić.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA