REKLAMA

Schetyna: PO musi nauczyć się być w opozycji, by z niej potem wyjść

  • Autor: GP
  • 07 czerwca 2016 13:45
Schetyna: PO musi nauczyć się być w opozycji, by z niej potem wyjść Grzegorz Schetyna w Legnicy (4 czerwca) obchodził z mieszkańcami rocznicę częściowo wolnych wyborów w Polsce. (fot.:twitter.com/schetynadlapo)

• Grzegorz Schetyna nie obawia się zmian personalnych w składzie klubu swojej partii.
• Lider PO, w wywiadzie radiowym we wtorek (7 czerwca), zapewniał, że wie jak wyprowadzić formację z roli opozycji.

Grzegorz Schetyna we wtorek (7 czerwca) był pytany o możliwe zmiany w składzie klubu parlamentarnego PO. Obecnie są w nim posłowie i senatorowie partii. Za najbardziej możliwe przejścia posłów typuje się transfery z PO do Nowoczesnej.

- Jeżeli ktoś mówi, że w parlamencie będzie wielka zmiana, bo dwóch czy trzech posłów przejdzie z jednego klubu do drugiego... to mówię, że to śmieszne - komentował Schetyna. - Ja już przeżywałem nie takie transfery i przejścia. To kwestia pomysłu na siebie. Na nową jakość w polityce. Znalezienia miejsca w opozycji - powiedział.

Schetyna zaznaczał, że koleżankom i kolegom z PO mówi: - Musimy nauczyć się być w opozycji, by być w polityce skutecznym.

Czytaj: Polscy posłowie toną w długach. Zobacz kto ile jest winny wierzycielom?

Po czym dodawał:

- Ja przeżyłem wiele lat w opozycji, w PO i wiem jak z tej opozycji wyjść. Wiem jak budować dobry projekt na wygrane wybory. Tutaj potrzeba doświadczenia.

Grzegorz Schetyna jest posłem na Sejm RP nieprzerwanie od trzech kadencji, czyli od roku 1997. W swojej karierze politycznej, był wicepremierem i ministrem spraw wewnętrznych i administracji, ministrem spraw zagranicznych. W parlamencie piastował funkcję szefa komisji spraw zagranicznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA