REKLAMA

Schetyna: prezentacja "gabinetu cieni" w listopadzie

  • Autor: PAP/MN
  • 12 października 2016 21:08
Schetyna: prezentacja "gabinetu cieni" w listopadzie Szef PO Grzegorz Schetyna (fot. platforma.org.pl)

Szef PO Grzegorz Schetyna zapowiedział w środę, że Platforma Obywatelska zaprezentuje swój "gabinet cieni" w listopadzie, w pierwszą rocznicę powołania rządu Beaty Szydło. Nie wykluczył, że na czele gabinetu stanie on sam.

"Chcemy zrobić to w pierwszą rocznicę złych rządów PiS" - powiedział Schetyna w środę wieczorem w "Faktach po faktach" TVN24. Skład "gabinetu cieni" Platformy, który ma recenzować poczynania obecnie rządzących, ma zostać przedstawiony w połowie listopada, w rocznicę powołania gabinetu Beaty Szydło.

Schetyna poinformował również, że w projekt "gabinetu cieni" mają być zaangażowani parlamentarzyści PO i eksperci. "Będziemy mieli też propozycje co do nowych ministerstw, ważnych dla nas, które będziemy chcieli (powołać) w nowym rozdaniu rządu" - dodał lider PO. Pytany czy to on stanie na czele gabinetu, powiedział: "myślę, że jest taka szansa".

Pod koniec września Schetyna mówił, że w "gabinecie cieni" oprócz doświadczonych polityków PO, powinni znaleźć się ich młodzi posłowie. "Nie chciałbym natomiast, żeby ktoś, kto był już ministrem np. infrastruktury w +gabinecie cieni+ odpowiadał za infrastrukturę, może być innym ministrem, ale nie powinien wchodzić w te same buty" - dodał szef PO.

Rząd Beaty Szydło został zaprzysiężony przez prezydenta Andrzeja Dudę 16 listopada 2015 r.; dwa dni później Sejm wysłuchał expose premier, a następnie udzielił Radzie Ministrów wotum zaufania.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA