REKLAMA

Schetyna: to PO będzie tworzyć koalicję rządową

  • Autor: TM
  • 07 października 2015 09:13
Schetyna: to PO będzie tworzyć koalicję rządową Nie chodzi o front antypisowski, lecz o koalicję, która może coś wspólnie zbudować – powiedział Schetyna. Fot. facebook.com

Wierzę, że będziemy tworzyć po wyborach koalicję rządową – powiedział w TVP Info wicepremier Grzegorz Schetyna. Zapewnił, że nie chodzi o wspólny front antypisowski, lecz o koalicję, która „może coś wspólnie zbudować”.

Grzegorz Schetyna, zapytany czy po wyborach powstanie wielka koalicja przeciw PiS powiedział, że jest „zwolennikiem wariantu i scenariusza "za" wariantu optymistycznego”.

Porozumienie programowe

Petru mówił, że musi być program, a ja nie mówię o porozumieniu programowym, tylko o pozytywnym nastawieniu. Mówię o koalicji „po coś”, takiej otwartej, która może coś wspólnie zbudować. Myślę, że jest taki sens i jest taka szansa; wszystko zależy oczywiście od wyniku wyborów - stwierdził.

Więcej Kaczyńskiego i Macierewicza

Zapytany, jaki wpływ na wynik wyborów mogą mieć coraz częstsze wypowiedzi w mediach Jarosława Kaczyńskiego i Antoniego Macierewicza, powiedział, że „niech będzie ich jak najwięcej, niech przedstawią analizę sytuacji bieżącej, a także plany na przyszłość rządu PiS”.

Macierewicz jest kandydatem na ministra rządu PiS, to są liderzy PiS i oni w sposób coraz bardziej wyrazisty przedstawiają program przyszłego rządu. Uważam, że najważniejsze jest to, żeby opinia publiczna, Polacy, się z tym zapoznali, co ich czeka w następnych latach - powiedział polityk PO.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA