REKLAMA

Schetyna uważa, że prezydent rujnuje pozycję Polski na świecie

 • Autor: GP
 • 09 marca 2016 08:45
Schetyna uważa, że prezydent rujnuje pozycję Polski na świecie Grzegorz Schetyna, Platforma Obywatelska (fot.: facebook.com)

• Grzegorz Schetyna, lider PO ostro skrytykował prezydenta za jego słowa o rządach PO-PSL i podsumował jego działalność jako szkodliwą dla Polski.
• Krytyka dotknęła też lidera PiS, Jarosława Kaczyńskiego.

Lider Platformy Obywatelskiej był w środę (9 marca) gościem porannego programu na antenie TVP. W czasie rozmowy odniósł się do słów prezydenta Andrzeja Dudy, wypowiedziane we wtorek (8 marca). Prezydent mówił o sytuacji w Polsce i o politykach, którzy stracili władzę.

- To była prawdziwa demokracja? Gdzie wtedy były wszystkie Komisje Weneckie, gdzie była Komisja Europejska? - mówił Andrzej Duda w Otwocku, nawiązując do sytuacji wokół Trybunału Konstytucyjnego i działań międzynarodowych instytucji wobec Polski. - Dlaczego wtedy nie interweniowano, dlaczego wtedy nie podejmowano działań? Gdzie byli wtedy wszyscy europejscy liberalni demokraci? - pytał.

Grzegorz Schetyna o całości przemówienia Andrzeja Dudy mówił tak: - Nie możemy mówić, że Polska jest bezludną wyspą. Polska jest częścią wspólnoty europejskiej. Oddaliśmy część suwerenności tej wspólnocie, ale to była nasza decyzja, decyzja podjęta w referendum (akcesyjnym - przyp.red.) - mówił Schetyna.

Lider PO ponownie zaatakował też Jarosława Kaczyńskiego. Wytykał prezesowi PiS, że atakuje on polskich sojuszników w UE mocnymi słowami. Miał na myśli wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego w Łomży, o którym pisaliśmy tutaj: Jarosław Kaczyński zapowiada, że PiS się nie cofnie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (6 komentarzy)

 • spragniony123 2016-03-09 17:54:29
  Do Observer: Nie, Szydło i Waszczykowski nie kompromitują Polski,Polska podnosi się z kolan.Niech PO spojrzy na swoje wytarte kolana i na upaprane usta.
 • Sk 2016-03-09 11:16:14
  Czy działania politykierów, działających na szodę Polski i na jej suwerenność będą poddane pod ocenę prawdziwie polskich sądów i sędziów? Kiedy tacy ludzie pójdą siedzieć?
 • anpolade 2016-03-09 10:14:51
  Pozycja Polski była rujnowana przez 25 lat po upadku socjalizmu i naprawić to teraz to nie taka prosta sprawa. A to, że PO była finasowana przez Niemcy tak jak i instytut Klicha w Krakowie przez niemiecką fundację, która otrzymywała pieniądze bezpośrednio od rządu niemieckiego nie jest żadną tajemnicą. A KOD sponsorują wrogowie, którzy źle życzą Polsce.
 • Observer 2016-03-09 09:30:41
  A Szydło i Waszcykowski to nie kompromitują Polski i Polaków?
 • pszczółka 2016-03-09 08:49:31
  Hańba i skandal dla tego nieudacznika , gdzie patriotyzm chyba w czterech słowach na których siedzi , jakać anarchia przemawia przez bełkota , Polska oddała część swojej suwerenności w referendum unijnym , żenada , jak klaun w cyrku , to jakiś żart , a może ty owadzie i sprzedawczyku masz już dodatkowe obywatelstwo - to najlepiej przenieść się do tego kraju , nie będziesz przeszkadzał rządzącym w przywracaniu wolnej , niezależnej i suwerennej Polski i jej wartości historycznych i patriotycznych.
 • odprężenie 2016-03-09 08:33:15
  Ty człowieku idź z kolesiami na bezludną wyspę i przestań przeszkadzać rządzącym w porządkowaniu Polski po 8 latach waszych skandalicznych i oszukańczych rządów . Jesteście największymi szkodnikami , bronicie sitwy uprzywilejowanej , a z przeciętnego Polaka zrobiliście sobie niewolnikiem i poddanym , przecież czasy niewolnictwa i poddaństwa minęły , a wy wciąż daleko w tyle. Jak wam źle w przeprowadzaniu dobrych i sprawiedliwych zmian , to wynocha , osiedlić się na wyspie bezludnej i tam rządzić dżunglą i zwierzętami drapieżnymi , bo tylko do tego nadajecie się i przymknąć wreszcie swoje jadaczki.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA