REKLAMA

Schetyna wyklucza koalicję z PiS. ”To niemożliwe”

  • Autor: PAP
  • 09 października 2015 09:24
Schetyna wyklucza koalicję z PiS. ”To niemożliwe” Są kraje, w których zdarzają się wielkie koalicje, to jest coś takiego bardzo dojrzałego politycznie - przyznaje Schetyna. Fot. msz.gov.pl

Na dzisiaj koalicja PO-PiS jest niemożliwa - powiedział minister spraw zagranicznych, polityk PO Grzegorz Schetyna.

Podkreśla, że ostatnia próba stworzenia takiej koalicji w 2005 roku skończyła się "wojną i rozejściem się" tych dwóch - jak mówi - podobnych wówczas partii.

Polityk PO nie wyobraża sobie, że po październikowych wyborach parlamentarnych mogłaby powstać koalicja PO-PiS.

Są kraje, w których zdarzają się wielkie koalicje, to jest coś takiego bardzo dojrzałego politycznie, Niemcy funkcjonują w ten sposób drugą kadencję, Austria też jest tego przykładem. W Polsce od 2005 roku, kiedy miał być PO-PiS, a skończyło się wojną i rozejściem się tych dwóch wtedy podobnych, zbliżonych partii, trudno sobie coś takiego wyobrazić i na dzisiaj jest to niemożliwe - stwierdził polityk.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Jola 2015-10-09 14:29:21
    PO nie pomogą odnogi bis,Petru i zjednoczona lewica są słabe. Zresztą widać już po dwóch miesiącach prezydent Duda zrobił więcej niż prezydent PO przez kilka lat.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA