REKLAMA

Schetyna zapewnia, że PO i Nowoczesna się nie kłócą i zaprasza na marsz

  • Autor: GP
  • 06 maja 2016 10:04
Schetyna zapewnia, że PO i Nowoczesna się nie kłócą i zaprasza na marsz Lider PO, Grzegorz Schetyna. (fot.:platforma.org)

• Lider PO podkreślał w piątek (6 maja), że opozycja jest zdeterminowana, by maszerować 7 maja w Warszawie.
• Schetyna podkreślił, że PO i Nowoczesna doszły do porozumienia w kwestii organizacji marszu.
• Zapowiedział na wrzesień nowy program partii.

Grzegorz Schetyna w piątek (6 maja) w TVP przypominał, że w sobotę (7 maja) opozycja będzie maszerować w Warszawie. Polityk bardzo mocno podkreślił, że determinacja opozycji do aktu sprzeciwu w stolicy jest bardzo duża.

- Ani Poczta Polska,ani PiS nie zatrzymają jutrzejszego marszu - nawiązywał w rozmowie lider opozycyjnej partii do czwartkowych informacji. PO pytała, czy Poczta Polska nie utrudnia dostarczenia zaproszeń na marsz części zainteresowanych.

W dalszej części rozmowy Schetyna precyzował, że PO i Nowoczesna porozumiały się w kwestii organizacji marszu. - Trzeba być obok siebie. Musimy jutro razem protestować, na rywalizację w łonie opozycji czas przyjdzie później. (...) Partie ze sobą rywalizują, to naturalne.

Ponadto polityk podkreślił, że nie wyklucza z Nowoczesną koalicyjnego startu w następnych wyborach parlamentarnych.

Szef PO w towarzystwie innych liderów partyjnych na briefingu dla mediów, źródło: twitter.com/Platforma_org

Schetyna kończąc rozmowę skomentował, jak wyglądają przygotowania nowego programu partii.

Przeczytaj: Andrzej Duda mówił o wieku emerytalnym

- PO jest w trakcie przebudowy, we wrześniu ogłosimy nowy program. Najważniejsze to gotowość na wybory samorządowe i kolejne wybory parlamentarne.

Przypomnijmy, że w wielu miastach polski Platforma przeprowadza szereg spotkań, tzw. Klubów Obywatelskich, które mają za cel określić potrzeby obywateli i wypracować nowe propozycje PO.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Kuba 2016-05-06 10:21:50
    Ktoś was chce zatrzymywać? a idźcie! prosto na dziedziniec psychiatryka.... Przymusowy spend urzędników, partyjnych działaczy i post komuchów... Taki to spontaniczny, marsz społeczny i "głos ludu"....REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA