REKLAMA

ŚDM: Antoni Macierewicz dał Franciszkowi kopię dzieła Kopernika

  • Autor: GP/PAP
  • 01 sierpnia 2016 08:14
ŚDM: Antoni Macierewicz dał Franciszkowi kopię dzieła Kopernika Franciszek wraz z polskimi oficjelami w Krakowie w czasie Światowych Dni Młodzieży. (fot.:mon.gov.pl)

● W ostatnim dniu Światowych Dni Młodzieży w Krakowie papież spotkał się z Antonim Macierewiczem.
● Szef polskiego MON podarował ojcu świętemu replikę dzieła Kopernika i szopkę krakowską.
● Papież podziękował natomiast Macierewiczowi za udział polskich żołnierzy w organizacji ŚDM.
● Wojsko Polskie wspomagało zaplecze organizacyjne spotkania, a także część uroczystej oprawy katolickich uroczystości.

Antoni Macierewicz, szef polskiego Ministerstwa Obrony Narodowej (MON), spotkał się w niedzielę (31 lipca) z papieżem Franciszkiem. Ostatnie godziny pobytu Franciszka w Polsce były wypełnione spotkaniami z najważniejszymi polskim politykami. Macierewicz w Pałacu Arcybiskupów Krakowskich przekazał papieżowi replikę dzieła Kopernika.

W spotkaniu brali udział także wiceministrowie MON Wojciech Fałkowski i Bartosz Kownacki, a wraz z nimi obecni byli polscy wojskowi.

MON, jako ministerstwo przekazał papieżowi szopkę krakowską. Ministerstwo informuje na swoich stronach jak wyglądał udział polskiego wojska w katolickim spotkaniu, które zdominowało ostatnie dni lipca.

Czytaj: W Polsce gościła szefowa dyplomacji Panamy, która zorganizuje ŚDM za trzy lata

- Światowe Dni Młodzieży w Krakowie przebiegły w sposób  bezpieczny, bez zakłóceń dzięki zaangażowaniu wielu osób i instytucji. Wojsko Polskie pomagało organizatorom Światowych Dni Młodzieży w sferze zabezpieczenia medycznego i sanitarnego, bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz infrastruktury, logistyki, transportu, a także oprawy ceremonialnej.

Papież powiedział Antoniemu Macierewiczowi, że jest pełen uznania dla Wojska Polskiego za wysiłek i zaangażowanie, które włożono w oprawę uroczystości.

Jak zaznaczył, proboszcz archikatedry warszawskiej ks. Bogdan Bartołd, każde spotkanie z papieżem było wielkim wydarzeniem, bo każde wydarzenie było świętem naszej wiary.

- Wsłuchiwaliśmy się w głos tego niezwykłego proroka. Zapamiętamy to, że Bóg pragnie być blisko każdego człowieka, że Bóg jest naszym Ojcem, który ciągle nas kocha i który ciągle nas szuka - mówił duchowny.

Dodał, że ojciec święty chciał nam powiedzieć, abyśmy nie zatracili wrażliwości na miłość Boga, a jednocześnie, żebyśmy tę miłość ponieśli do naszych braci, tych najbardziej potrzebujących - tych, którzy cierpią niedostatek, głód, ubóstwo oraz tych, którzy są zagubieni w dzisiejszym świecie.

ŚDM to cykliczne spotkania młodzieży z całego świata, zainaugurowane przez papieża Jana Pawła II w latach 80. XX wieku. Gromadzą w różnych częściach świata miliony ludzi, którzy wspólnie przeżywają swoją wiarę. W Polsce odbyły się po raz drugi. Następne Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Panamie, w Ameryce Łacińskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA