REKLAMA

ŚDM, Błaszczak: Zatrzymany Irakijczyk to dowód skuteczności służb

  • Autor: GP
  • 26 lipca 2016 10:56
ŚDM, Błaszczak: Zatrzymany Irakijczyk to dowód skuteczności służb Minister Mariusz Błaszczak jest przekonany o dobrym działaniu polskich służb w kontekście organizacji ŚDM w Krakowie. (fot.:twitter.com)

● Zatrzymanie Irakijczyka, który miał materiały wybuchowe, minister Mariusz Błaszczak uważa za sukces służb.
● Polityk PiS zapewnia, że służby działają sprawnie.
● Przypomniał, że kluczową rolę w zabezpieczeniu ŚDM odgrywa Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego (ABW).

Minister spraw wewnętrznych i administracji, Mariusz Błaszczak pochwalił polskie służby za poprawne działanie w sytuacji zatrzymania Irakijczyka, który jest podejrzewany o "posiadania śladowych ilości materiałów wybuchowych". Polityk we wtorek (26 lipca) wyraził w TVP swoją aprobatę dla Policji .

- Zagrożenia terrorystycznego w Polsce nie ma, ale tak jak zawsze są tacy, którzy łamią prawo. Służby są odpowiedzialne za zapewnienie bezpieczeństwa, a więc decyduje skuteczność ich działania – mówił Błaszczak. - Zatrzymanie Irakijczyka dla mnie było dowodem skuteczności działania służb.

Czytaj: Były szef BOR o zabezpieczeniu ŚDM w Krakowie

Polityk podkreślił, że polski system "ostrzegania jest skoncentrowany w ABW". Tam też działa centrum koordynujące działania w całym kraju, z uwzględnieniem miejsc organizacji Światowych Dni Młodzieży (ŚDM).

- Tam następuje analiza informacji, które posiadają służby i wyciągane są wnioski do dalszych działań - relacjonował działanie centrum Błaszczak.

We wtorek (26 lipca) prokuratura w Łodzi poinformowała, że zatrzymanemu w czwartek (21 lipca) Irakijczykowi postawiono zarzuty prokuratorskie "posiadania śladowych ilości materiałów wybuchowych". Mający 48 lat obcokrajowiec zostanie w areszcie przez dwa miesiące.

Czytaj: Prokuratura jest gotowa na ŚDM. Co przygotowali śledczy?

- Trwają intensywne czynności procesowe mające na celu pogłębienie dotychczasowych ustaleń (w sprawie zatrzymanego - red.) - referowała łódzka prokurator Beata Marczak na briefingu prasowym poświęconym sprawie. - Przede wszystkim chcemy wiedzieć, jak wyglądała działalność tej osoby na terenie naszego kraju i po części na terenie innych krajów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA