REKLAMA

ŚDM: Ksiądz z Argentyny chciał zatrzymać auto papieża

  • Autor: GP
  • 28 lipca 2016 13:16
ŚDM: Ksiądz z Argentyny chciał zatrzymać auto papieża Argentyński duchowny, zatrzymany w środę chciał prosić papieża o pobłogosławienie różańca. (fot.:pixabay.com/domena publiczna)

● Pierwszy incydent w ramach zabezpieczenia ŚDM w Krakowie okazał się efektem nadgorliwości pielgrzyma.
● Argentyński ksiądz chciał by papież pobłogosławił jego różaniec.
● Służby apelują o powstrzymanie się od takich spontanicznych akcji.

W środę (27 lipca), tuż po ceremonii powitania papieża Franciszka w Polsce doszło do interwencji służb. Pisaliśmy o tym wydarzeniu. Czarno odziany mężczyzna został zatrzymany na trasie przejazdu Franciszka, blisko samochodu papieża, gdy próbował się do niego zbliżyć. Służby zareagowały, co było naturalnym działaniem w sytuacji, która wyglądała na potencjalne zagrożenie.

Wedle informacji przekazanych przez służby, około południa następnego dnia, zatrzymanym był pielgrzymem, duchownym. Katolicka Agencja Informacyjna relacjonowała, że trzydziestosześcioletni ksiądz z Argentyny chciał dać papieżowi do poświęcenia różaniec. Stąd jego próba zbliżenia się do ojca świętego.

Czytaj: Jak słowa papieża odbiją się na polskiej polityce i obecnym w niej temacie migracji?

Rzecznik komendanta głównego policji za pośrednictwem mediów uczula pielgrzymów by takich, spontanicznych czynów unikać.

W środę (28 lipca) doszło do pierwszych zmian w planie wizyty papieża w Polsce. Franciszek zdecydował się po pierwsze odwiedzić wczesnym rankiem hospitalizowanego kard. Franciszka Macharskiego. Potem uległ zmianie środek transportu. Na mszę świętą, na Jasnej Górze Franciszek udał się samochodem, a nie śmigłowcem.

Papież odprawił w Sanktuarium Maryjnym msze z udziałem premier Beaty Szydło i innych polskich przedstawicieli życia publicznego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA