REKLAMA

ŚDM: Papież zmienił plan wizyty. Odwiedził w szpitalu kard. Macharskiego

  • Autor: GP
  • 28 lipca 2016 08:04
ŚDM: Papież zmienił plan wizyty. Odwiedził w szpitalu kard. Macharskiego Papież Franciszek zdecydował. Odwiedził hospitalizowanego, emerytowanego biskupa krakowskiego. (fot.:twitter.com/prezydentpl i Piotr Drabik//flickr.com/CC BY 2.0)

● Papież Franciszek w czwartek (28 lipca) zdecydował się odwiedzić hospitalizowanego kard. Franciszka Macharskiego.
● Przewidywano, że dojdzie do takiej zmiany programu wizyty papieża w Polsce.
● Kard. Macharski jest w szpitalu od czerwca, gdy doznał urazu w swoim domu w Krakowie.

Jeszcze we środę (27 lipca) powątpiewano, że dojdzie do spotkania papieża Franciszka z kard. Franciszkiem Macharskim. Z powodu stany zdrowia polski duchowny przebywa w szpitalu. Jego stan był poważny - połowie lipca Macharski był nieprzytomny, ale ulega stopniowej poprawie. 

We wtorek wieczorem abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski przekazał informację, że papież Franciszek wyraził chęć spotkania z polskim hospitalizowanym duchownym.

W czwartek rano (28 lipca) plan wizyty papieża wzbogacono o wizytę w szpitalu u leczonego kardynała. Po godzinie 7.00 kolumna papieskich samochodów ruszyła w drogę do szpitala.

Kard. Macharski w połowie czerwca trafił pod opiekę lekarzy. W wyniku upadku w swoim mieszkaniu stracił przytomność i doznał urazu.

Kard. Macharski urodził się w 1927 roku. Był arcybiskupem metropolitą krakowskim w latach 1979 do 2005. Zastąpił na tym stanowisku Karola Wojtyłę, gdy ten został papieżem. W 2005 roku jego miejsce zajął obecny metropolita kard. Stanisław Dziwisz. Wszystkich trzech polskich biskupów łączyła zażyła przyjaźń.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA