REKLAMA

ŚDM: Pielęgniarki planują strajk w Krakowie

  • Autor: GP
  • 19 lipca 2016 11:35
ŚDM: Pielęgniarki planują strajk w Krakowie Pielęgniarki podczas strajku. (fot.:wikipedia.org/domena publiczna)

● Personel medyczny placówki w Krakowie rozważa strajk.
● Możliwe, że będzie on trwał w czasie Światowych Dni Młodzieży (ŚDM).
● Szpital jest częścią zabezpieczenia medycznego spotkania pielgrzymów.

O ironio, personel krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II planuje strajk, który przypadnie w okresie trwania Światowych Dni Młodzieży (ŚDM). Światowe spotkania młodych katolików zapoczątkował właśnie patron placówki w 1985 roku.

Do informacji o możliwym proteście kolejnej placówki zdrowotnej dotarła "Gazeta Wyborcza". Powodem strajku są, niestety ponownie, niskie płace dla personelu medycznego. Kierownictwo szpitala stoi twardo na swoim stanowisku i nie chce słyszeć o podwyżkach.

"GW" zaznacza, że szpital jest istotny w zabezpieczeniu medycznym ŚDM. - W placówce rezerwowano 55 łóżek, w tym 10 na oddziale intensywnej terapii i sześć na oddziale zakaźnym dla dzieci - pisze gazeta. Zwiększony ma być też personel medyczny placówki w okresie trwania zjazdu pielgrzymów z całego świata.

Czytaj: Czy resort zdrowia inaczej traktuje szpitale prywatne?

Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II mieści się przy ul. Prądnickiej 80 w Krakowie, co sytuuje placówkę w północnej części miasta. To nieopodal drogi krajowej numer 7 i węzła kolejowego Kraków Główny Towarowa - jednego z ważniejszych dworców kolejowych miasta.

ŚDM trwają od 26 do 31 lipca 2016 roku. To katolickie spotkania młodzieży z całego świata, które za cel stawiają sobie pogłębianie wiary i refleksję modlitewną. Polskę w związku z tym wydarzeniem odwiedzi papież Franciszek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA