REKLAMA

Sędziowie Trybunału, wybrani środowej nocy przyszli w czwartek do pracy

  • Autor: PAP/GP
  • 03 grudnia 2015 09:09
Sędziowie Trybunału, wybrani środowej nocy przyszli w czwartek do pracy Gmach Trybunału Konstytucyjnego w Warszawie (fot. wikipedia.org, licencja: CC BY-SA 3.0)

Sędziowie wybrani w nocnych głosowaniach, zaprzysiężeni dzisiaj nad ranem zdecydowali się przyjść do pracy do siedziby TK na al. Jana Chrystiana Szucha w Warszawie.

Czterech nowo wybranych sędziów Trybunału Konstytucyjnego, od których w czwartek ślubowanie odebrał prezydent Andrzej Duda, stawiło się w Trybunale Konstytucyjnym.

Ślubowanie złożyli: Henryk Cioch, Lech Morawski, Mariusz Muszyński i Piotr Pszczółkowski. Sędziowie zostali zaprzysiężeni podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim.

W czwartek Trybunał ma zbadać przyjętą w czerwcu ustawę o TK, która była podstawą wyboru pięciu sędziów z 8 października.

Bez komentarza dla dziennikarzy

Pszczółkowski nie odpowiedział na pytanie dziennikarzy, czy będzie uczestniczył w czwartkowej rozprawie jako widz.

Prezydencki minister Andrzej Dera mówił w czwartek w TVN24, że zaprzysiężenie sędziów nie służy temu, "żeby jakoś paraliżować dzisiejsze orzekanie, bo to już jest skład wyznaczony przez prezesa Trybunału Konstytucyjnego"

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA