REKLAMA

Sejm: 37. posiedzenie będzie trwało 3 dni. 8 marca m.in. metropolia śląska i drzewa

  • Autor: GP
  • 08 marca 2017 08:11
Sejm: 37. posiedzenie będzie trwało 3 dni. 8 marca m.in. metropolia śląska i drzewa Prace w sali kolumnowej Sejmu. Na mównicy poseł i minister ochrony środowiska Jan Szyszko. (fot. Sejm RP/twitter.com/kancelariasejmu)

• W środę (8 marca) zaczyna się kolejne posiedzenie Sejmu.
• Posłowie będą pracować cały dzień, a głównymi elementami prac na Wiejskiej będą: sprawa metropolii na Śląsku, wycinka drzew oraz prace komisji śledczej ds. Amber Gold.

W środę (8 marca) zaczyna się posiedzenie Sejmu. To 37. spotkanie posłów w tej kadencji. Potrwa do piątku. W środę przewidziane są zarówno prace komisji, jak i całodniowe prace na sali plenarnej.

Posłowie zaczną około godziny 10., kiedy będą procedować zmiany w Kodeksie postępowania administracyjnego. Po godzinie 11. na obrady trafi, skupiający od miesięcy uwagę, projekt o metropolii śląskiej. Poseł Jerzy Polaczek (PiS) będzie proponował posłom, by uchwalili projekt.

Więcej o metropolii śląskiej przeczytasz tutaj.

Po godzinie 12. zaplanowano dwa pierwsze czytania: rządowego projektu ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z zadaniami organów administracji publicznej w zakresie niektórych rejestrów publicznych, czytanie rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz ustawy o zmianie ustawy – Kodeks pracy.

Po godzinie 14. posłowie zajmą się najmniej kontrowersyjnym punktem porządku dziennego, którym będzie historyczna inicjatywa - sprawozdanie Komisji o poselskim projekcie uchwały w sprawie uczczenia pamięci Profesora Mariana Raciborskiego w 100. rocznicę śmierci.

Po 14.30 Sejm wysłucha sprawozdania Komisji o rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy o podatku akcyzowym a po 15. zajmie się bardzo wyczekiwanymi zmianami w ustawie o ochronie przyrody. To propozycja zmian dotycząca wycinki drzew. Można spodziewać się zagorzałej dyskusji.

- Proponowane zmiany są odpowiedzią na liczne apele obywateli, którzy sprzeciwiają się likwidacji starych drzew w okolicy ich miejsca zamieszkania. Projekt ma przyczynić się do zahamowania pogłębiającej się wycinki drzew, a także wpłynąć na poszerzanie świadomości społecznej w zakresie wartości i znaczenia otaczającej nas przyrody - można przeczytać w uzasadnieniu tej propozycji.

Po godzinie 17. posłowie zajmą się ordynacją podatkową i podatkiem od towarów i usług.

Na koniec środowego procedowania zaplanowano (godzina 19.30) sprawozdanie Komisji w sprawie wniosku oskarżyciela prywatnego Roberta Kropiwnickiego z dnia 7 marca 2016 r. uzupełnionego w dniu 18 kwietnia 2016 r. o wyrażenie zgody przez Sejm na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej posła Patryka Jakiego - wiceministra sprawiedliwości i posła.

Z prac Komisji należy zaznaczyć około godziny 10. spotkanie i przesłuchania Komisji śledcza do zbadania prawidłowości i legalności działań organów i instytucji publicznych wobec podmiotów wchodzących w skład Grupy Amber Gold. Posłowie przesłuchają w środę Monikę Stec-Nowak, byłą dyrektor departamentu polityki konsumenckiej Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK).

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA