REKLAMA

Sejm: Amber Gold i czytania na Komisji Sprawiedliwości, w tym o Służbie Więziennej

  • Autor: GP
  • 06 grudnia 2016 09:18
Sejm: Amber Gold i czytania na Komisji Sprawiedliwości, w tym o Służbie Więziennej W Sejmie, we wtorek (6 grudnia) pracować będą komisje. (fot.:Kancelaria Sejmu/twitter.com)

• We wtorek (6 grudnia) Sejm zajmie się reformą Służby Więziennej, a także powołaniem Prokuratorii Generalnej. To tematy prac komisji.
• Zapowiedziana jest także konferencja prasowa Janusza Korwin-Mikkego.

We wtorek (6 grudnia) zbierają się trzy ciała sejmowe. Pierwszym jest komisja ds. Amber Gold, drugim jest Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka. Wieczorem odbędzie się też połączone posiedzenie komisji czytających projekt Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej.

Posłowie-śledczy będą przesłuchiwać kolejnych świadków w swoim postępowaniu. Będą to ówcześni śledczy Prokuratury Generalnej Jacek Radoniewicz oraz Małgorzata Syguła, z gdańskiej Prokuratury Okręgowej. Więcej o tych przesłuchaniach i o sprawie przeczytasz tutaj.

Posłowie Komisji Sprawiedliwości będą mieli niewielki oddech od procedowania tematyki Trybunału Konstytucyjnego. Komisja pod przewodnictwem Stanisława Piotrowicza zbiera się o godz. 11, by czytać trzy projekty.

Pierwszym jest inicjatywa Ministerstwa Sprawiedliwości - ustawa o zmianie ustawy o Służbie Więziennej. Drugim projektem czytanym przez komisję będzie „Program modernizacji Służby Więziennej w latach 2017-2020". Obie te legislacje to elementy szerszej reformy i modernizacji służby nadzorującej skazanych. Referować posłom zmiany będzie przedstawiciel resortu.

Po trzecie posłowie komisji zajmą się niewielkimi zmianami w Kodeksie postępowania cywilnego.

W Sejmie o 17. zbiorą się połączone Komisja do spraw Energii, Komisja Skarbu Państwa i Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka. Na tym posiedzeniu będą czytane regulacje powołujące do istnienia Prokuratorię Generalną RP.

Więcej o projekcie Prokuratorii przeczytasz tutaj.

Ostatnim puntem porządku dziennego prac Sejmu jest konferencja prasowa eurodeputowanego Janusza Korwin-Mikkego. Poseł chce przekazać opinii publicznej swoje zdanie o nowej ustawie o zgromadzeniach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA