REKLAMA

Sejm: Będą nowe zasady dotyczące pracy posłów?

  • Autor: PAP/AT
  • 14 listopada 2017 06:05
Sejm: Będą nowe zasady dotyczące pracy posłów? Marszałek Kuchciński argumentował, że obecny system pracy posłów powoduje absencję zarówno na komisjach, jak i w sali plenarnej (fot.sejm.gov.pl/Krzysztof Białoskórski)

Marszałek Marek Kuchciński z PiS proponuje, by posłowie pracowali w cyklu trzytygodniowym. Jeden tydzień poświęcony byłby obradom plenarnym, drugi komisjom, a trzeci pracy posłów w terenie

Marszałek planuje rewolucję w trybie prac izby. Chce, by ministrowie nie przemawiali już do pustych ław - informuje "Rzeczpospolita".

Obecnie Sejm zbiera się najczęściej na trzy dni co dwa tygodnie. W tym czasie odbywają się posiedzenia komisji. Przykładowo podczas ubiegłotygodniowego posiedzenia było ich ponad 50. Za kilka miesięcy ma się to skończyć. Marszałek Marek Kuchciński z PiS proponuje, by posłowie pracowali w cyklu trzytygodniowym. Jeden tydzień poświęcony byłby obradom plenarnym, drugi komisjom, a trzeci pracy posłów w terenie - czytamy w artykule "Rz".

Czytaj też: Co Polacy sądzą na temat pracy posłów?

Informacje "Rzeczpospolitej" o planach marszałka potwierdza Centrum Informacyjne Sejmu: "Ostatnie dwa lata bardzo intensywnej pracy Sejmu mogą stanowić podstawę do propozycji i rozmowy na temat zmian w trybie prac Izby. Marszałek Sejmu, jako osoba je nadzorująca i koordynująca, jest w pełni świadomy zarówno zalet, jak i wad aktualnie obowiązującego harmonogramu".

Posłowie mogliby pracować w cyklu trzytygodniowym - proponuje marszałek Sejmu (fot.sejm.gov.pl/Krzysztof Białoskórski)

Politycy opozycji mówią, że Kuchciński tę propozycję przedstawił już podczas posiedzenia Konwentu Seniorów, które omawiało kalendarz posiedzeń na 2018 roku. "Marszałek argumentował, że obecny system powoduje absencję zarówno na komisjach, jak i w sali plenarnej" tłumaczy szefowa klubu Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer w "Rz".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Madera 2017-11-14 12:40:41
    Do liczydło: AJ, WAJ ,CO SIĘ CZEPIASZ ?Liczyć nie umiesz miesiąc ma 4 tygodnie i 2- lub 3 dni, dla Polaką , a Żyd nie może mieć tyle tygodni w miesiącu bo, by się zapracował, dlatego i rok jest krótszy o 2 miesiące bo jest urlop....A Rywci sama ma siedzieć ...cały miesiąc?
  • liczydło 2017-11-14 11:07:06
    A gdzie zginął czwarty tydzień?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA