REKLAMA

Sejm: Będzie awantura o Trybunał? Zbiorą się komisje. Pracuje też Senat

  • Autor: GP
  • 07 grudnia 2016 09:29
Sejm: Będzie awantura o Trybunał? Zbiorą się komisje. Pracuje też Senat Sejm pracuje nad projektami dotyczącymi Trybunału Konstytucyjnego. (fot.:twitter.com/kancelariasejmu)

• W środę (7 grudnia), na Wiejskiej zapowiedziane są kolejne przesłuchania ws. Amber Gold. Swoje spostrzeżenia przedstawią kolejni prokuratorzy z Gdańska.
• Będzie też pracować Komisja Sprawiedliwości, w planie jej obrad są projekty dotyczące Trybunału Konstytucyjnego.
• Trwają też prace Senatu RP.

W połowie tygodnia (7 grudnia) Sejm i Senat będą pracować. Posłowie zbierają się na posiedzeniu dwóch komisji, a senatorowie zbadają i zaopiniują dla Sejmu protokół o zmianie Porozumienia o utworzeniu i działalności Międzynarodowego Banku Współpracy Gospodarczej.

O godzinie 10 zaczną się kolejne przesłuchania przed posłami-śledczymi, którzy badają aferę Amber Gold. Przesłuchany będzie Andrzej Łojkowski, były rzecznik dyscyplinarny Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku i Katarzyna Brzezińska, zastępca rzecznika dyscyplinarnego Prokuratury Krajowej.

Więcej o Aferze Amber Gold i jak zeznawali świadkowie we wtorek przeczytasz tutaj.

W Sejmie o 11 zacznie się debata dotycząca programu koordynowanej opieki nad kobietami w ciąży.

Kolejne posiedzenie Sejmu w przyszłym tygodniu. Będzie to ostatnie spotkanie posłów w 2016 roku, źródło: Kancelaria Sejmu/twitter.com

Punktem najbardziej ogniskującym uwagę sporu politycznego będą obrady o godz. 12. O tej porze zacznie się posiedzenie Komisji Sprawiedliwości i Praw człowieka, która zajmie się tematem Trybunału Konstytucyjnego (TK). To już siódma ustawa o TK w tej kadencji.

O godz. 14.30 spotka się także Parlamentarny Zespół na rzecz Polityki i Kultury Prorodzinnej. Tematem tego spotkania będzie polityka prorodzinna w samorządzie.

Senat równolegle do spotkań Sejmu będzie procedował dwa zagadnienia. Komisja Budżetu i Finansów Publicznych oraz Komisja Spraw Zagranicznych i Unii Europejskiej Senatu RP będzie rozważać poprawki do dwóch projektów prawa dotyczących Międzynarodowego Banku Współpracy Gospodarczej. Komisje będą pracować od godz. 8.15.

W Senacie przygotowywana jest też debata o noweli prawa o zgromadzeniach.

W izbie wyższej zostanie też otwarta wystawa "Milenium 966–1966 na emigracji".

Inne, najświeższe informacje polityczne przeczytasz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA