REKLAMA

Sejm: Debata nad Zbigniewem Jędrzejewskim, kandydatem PiS do Trybunału

  • Autor: PAP/GP
  • 14 kwietnia 2016 09:32
Sejm: Debata nad Zbigniewem Jędrzejewskim, kandydatem PiS do Trybunału Kandydatury do Trybunału Konstytucyjnego są w Sejmie podejmowane w oparciu o nowelizację, którą Trybunał uznał za niekonstytucyjną. (fot.:wikipedia.org/CC)

• Sejm będzie w czwartek (14 kwietnia) głosował w sprawie wyboru sędziego Trybunału Konstytucyjnego - wynika z zamieszczonego na internetowej stronie Sejmu porządku głosowań.
• Zgłoszonym przez PiS kandydatem jest profesor prawa karnego Zbigniew Jędrzejewski.

Jak wynika z informacji na stronie internetowej, wybór sędziego TK jest punktem spornym, w związku z tym najpierw posłowie przeprowadzą w tej sprawie głosowanie. Jeśli punkt zostanie wprowadzony do porządku obrad, odbędzie się głosowanie nad wyborem sędziego Trybunału.

We wtorek pozytywnie kandydaturę prof. Jędrzejewskiego zaopiniowała sejmowa Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka. Podczas burzliwego posiedzenia posłowie opozycji zadawali kandydatowi wiele pytań, głównie o konflikt wokół TK, na które Jędrzejewski generalnie odmawiał odpowiedzi. PiS protestowało przeciw wikłaniu kandydata w spór o TK.

27 kwietnia kończy się kadencja sędziego TK Mirosława Granata. PO, Kukiz'15, Nowoczesna i PSL nie zgłosiły swego kandydata na jego miejsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA