REKLAMA

Sejm: Drugi dzień posiedzenia to sprawozdania i prace komisji. Nocą głosowania

 • Autor: GP
 • 14 grudnia 2016 08:15
Sejm: Drugi dzień posiedzenia to sprawozdania i prace komisji. Nocą głosowania Sejm pracuje w pocie czoła. Posłowie są na Wiejskiej od wczesnych godzin porannych do późnego wieczora już drugi dzień. (fot.:twitter.com/kancelariasejmu)

• W środę (14 grudnia) posłowie będą wysłuchiwać sprawozdań z prac komisji.
• Wśród projektów opiniowanych znalazły się m.in. zmiany w służbach, a także projekt dezubekizacyjny MSWiA.
• Po godzinie 20. przewidziano głosowania, w tym wybór sędziego Trybunału Konstytucyjnego, która zastąpi jego obecnego prezesa - Andrzeja Rzeplińskiego.

Sejm kontynuuje posiedzenie, które zaczęło się 13 grudnia. Posłowie w środę (14 grudnia) zaczną pracę w komisjach o 8.15, a obrady parlament ma rozpocząć około godz. 9. W programie obrad plenarnych jest uchwała w sprawie uczczenia pamięci Stanisława Mikołajczyka w 50. rocznicę śmierci. Był to premier RP na uchodźstwie (lata 40 XX w.), działacz ruchu ludowego. Tę inicjatywę zgłosiło PSL. Więcej o jego osobie przeczytasz tutaj.

Dalej posłowie będą wysłuchiwać sprawozdań komisji (do godziny 17.30) w następujących kwestiach: modernizacji Służby więziennej, zmian i modernizacji  Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu, w końcu około południa ma na sali sejmowej pojawić się projekt dezubekizacji.

Tę kwestię ma przedstawić poseł Arkadiusz Czartoryski (PiS). Projekt wzbudza kontrowersje zwłaszcza ze względu na zaproponowany cenzus czasowy, o który oparto klasyfikację osób pracujących na rzecz Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej.

Około 13.30 posłowie wrócą do ustawy hazardowej. Ten temat poruszyliśmy we wcześniejszym artykule tutaj.

Pomiędzy 15.15 i 18.15 kolejne komisje będą referować swoje prace. W tym bloku na uwagę zasługuje pierwsze czytanie przedstawionego przez Prezydenta Andrzeja Dudę projektu ustawy o Narodowych Obchodach Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej.

Andrzej Duda zaapelował o wspólne obchody Święta Niepodległości za dwa lata. (źródło: Kancelaria Prezydenta/prezydent.pl)

Po 18. posłowie zapoznają się ze sprawozdaniem Komisji o poselskim projekcie ustawy o zmianie ustawy o instytutach badawczych.

Wieczór w Sejmie to dwa tematy: Uchwała o nazwaniu roku 2017 Rokiem 300-lecia Koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Posłowie także zaopiniują Sprawozdanie Komisji o przedstawionym przez Prezydium Sejmu projekcie uchwały w sprawie uczczenia 75. rocznicy śmierci Marszałka Polski Edwarda Śmigłego-Rydza.

Głosowania zaczną się wieczorem o godzinie 20.00 i mają potrwać do 23.30. W tym bloku głosowań Sejm wybierze następcę prezesa Andrzeja Rzeplińskiego. Ma nim być Michał Warciński. O tym wyborze przeczytasz więcej tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
 • Polecamy Waszej uwadze transmisje z wybranych sesji #EKG2018. Zapraszamy na YouTube: EEC Poland - bit.ly/2wRSK2O Grupa PTWP - bit.ly/2GjlEsf #EEC2018
  @EECKatowice
 • Jako partnerzy @EECKatowice mieliśmy okazję przeprowadzić panel dyskusyjny o roli młodych w kształtowaniu Europy. Dziękujemy @pherstowski, PROM, MAY, Zwolnieni z Teorii, @ELSAPoland, @aegeewarszawa i @tomanek_robert, rektorowi @UE_Katowice! #EEC2018 #YouthLeadership #YouthVoice https://t.co/57GpHAhcCa
  @EECKatowice - (RT) @AIESECPoland
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

 • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA