REKLAMA

Sejm Dzieci i Młodzieży miał być wykorzystany politycznie

  • Autor: GP
  • 02 czerwca 2017 09:59
Sejm Dzieci i Młodzieży miał być wykorzystany politycznie Marszałek Sejmu Dzieci i Młodzieży obok Marszałka Marka Kuchcińskiego na prezydium sali obrad przy ul. Wiejskiej w Warszawie. (fot. Paweł Kula/Sejm RP/sejm.gov.pl)

Posłowie deputowani na Sejm Dzieci i Młodzieży, 1 czerwca mieli zorganizować inspirowany opozycyjnie protest. Do gwizdania jednak ostatecznie nie doszło.

• Media o inspirację gwizdów oskarżyły poseł PO Joannę Augustynowską, którą potem bronił jej klubowy kolega poseł Marcin Kierwiński.

• Do pomysłu akcji przyznał się w mediach społecznościowych jeden z uczestników czwartkowych obrad.

Podczas Sejmu Dzieci i Młodzieży miało dojść do akcji opozycji. Portal internetowy "niezależna.pl" dzień później informował, że posłowie PO mieli nakłaniać deputowanych na obrady w Dzień Dziecka do wywrotowych i protestacyjnych akcji. Instrukcje miały być przekazywane w nocy przed 1 czerwca telefonicznie.

Portal podkreśla, że zakłócanie obrad miało przybrać postać gwizdów i okrzyków skierowanych wobec obecnie rządzącej formacji - PiS.

- Według nieoficjalnych informacji, posłanka PO Joanna Augustynowska, gdy pojawiły się informacje o zamiarach dzieci, obiecała pomoc młodym parlamentarzystom we wniesieniu gwizdków na salę plenarną - pisał portal.

W mediach społecznościowych nazwano tę rzekomą próbę ingerencji w obrady młodzieży "aferą gwizdków". Wywołaną do odpowiedzi przez portal internetowy posłankę PO bronił na Twitterze jej klubowy kolega poseł Marcin Kierwiński. W jego wpisie pobrzmiewa szyderstwo.

- Zależne od PiS media tropią temat gwizdków - pisał poseł opozycji. - Wreszcie mają swoją aferę 100-lecia. Marszałek Kuchciński zagrożony przez dzieci z gwizdkami. Odlot!

Do protestu przyznał się jeden z młodych posłów - Tymoteusz Matusiak.

Obrady młodzieży trwały większość czwartku (1 czerwca) i nie zabrakło na nich polityki. Jeden z młodych posłów podarł kartkę z gwiazdami europejskimi, akcentując swoje niezadowolenie z działania Unii Europejskiej, inna deputowana o ewidentnie liberalnych i lewicowych poglądach atakowała z mównicy sejmowej posłów prawicy i politykę rządu wobec kobiet.

Zapis obrad Sejmu Dzieci i Młodzieży można było zobaczyć na stronach Kancelarii Sejmu. Poniżej kilka cytatów z 1 czerwca:

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA