REKLAMA

Sejm i Senat pracują, posłowie nad edukacją i hazardem, w izbie wyższej renty

  • Autor: GP
  • 08 grudnia 2016 09:47
Sejm i Senat pracują, posłowie nad edukacją i hazardem, w izbie wyższej renty Senat pracował do późna w środę (7 grudnia), teraz senatorowie zajmą się tematem rent, ale to już prace w komisji. (fot.:wikipedia.org/domena publiczna)

• Sejm pracuje, choć 32. posiedzenie dopiero w przyszłym tygodniu. Komisje będą zajmować się sprawami: Amber Gold, reformą edukacji i zmianami w grach hazardowych.
• Na Wiejskiej spotkają się też dwa zespoły parlamentarne.
• Senat organizuje konferencję, a senatorowie będą rozmawiać o rentach i Funduszu Ubezpieczeń Społecznych.

Sejm w czwartek (8 grudnia) zajmie się dwiema sprawami, które przykuwają uwagę opinii publicznej - są to przesłuchania komisji śledczej ds. Amber Gold i reforma edukacji Anny Zalewskiej.

Przed śledczymi w Sejmie stanie były prokurator generalny Andrzej Seremet. Więcej o tym przesłuchaniu i postępach pracy komisji przeczytasz tutaj. To jedno z konkluzywnych przesłuchań prokuratorskich. Następną częścią postępowania przed śledczymi ma być badanie działań wobec Amber Gold Komisji Nadzoru Finansowego. Komisja zacznie pracę o 10.

O godzinie 11. w Sejmie zbiorą się Komisje: Edukacji, Nauki i Młodzieży, Komisja Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej. Przedmiotem jej prac będą dalsze obrady nad reformą edukacji.

Kluczową rolę w tych obradach odegra poseł PiS Marzena Machałek, która pilotuje w Sejmie prace klubu PiS nad tą ustawą MEN.

Czytaj: Projekt wniosku świadczenia "Za życiem", już jest

O 13. spotkają się posłowie podkomisji nadzwyczajnej do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o grach hazardowych.

Popołudnie natomiast to, odpowiednio o 14. i 15. spotkania zespołów parlamentarnych: Parlamentarnego Zespołu ds. zbadania nieprawidłowości przy reprywatyzacji i Parlamentarnego Zespołu na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego.

O 11.30 w Sejmie odbędzie się także konferencja „Kopalnie – zamykamy czy otwieramy – inne spojrzenie na problem polskiego górnictwa”.

Senat

W Senacie, po burzliwych obradach dnia poprzedniego, spotka się Komisja Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej oraz Komisji Ustawodawczej. Przedmiotem jej prac będą pierwsze czytania: projektu ustawy o zmianie ustawy o rencie socjalnej, i dwa projekty dotyczące Funduszu Ubezpieczeń Społecznych.

Senat ma w planie dnia także konferencję pt. „Depozyt Niepodległości – Rada Narodowa RP na uchodźstwie (1939 – 1991)”. To przedsięwzięcie Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA