REKLAMA

Sejm: Kancelaria opublikowała sprawozdania z piątkowego posiedzenia

  • Autor: GP
  • 20 grudnia 2016 12:30
Sejm: Kancelaria opublikowała sprawozdania z piątkowego posiedzenia Wedle Kancelarii, Sejm zakończył prace w piątek (20 grudnia). Opozycja jest innego zdania. (fot.:Sejm RP/twitter.com)

• Kancelaria Sejmu opublikowała dokumenty, które stanowią zapis obrad Sejmu z 16 grudnia.
• Podkreślono w notce informacyjnej, że nie można podać wyników imiennych głosowania nad budżetem w Sali Kolumnowej, ale przyjęta metoda głosowania jest zgodna z regulacjami izby.

Całość dokumentacji parlamentu o 33. posiedzeniu Sejmu jest dostępna w systemie informatycznym Sejmu. W poniedziałek (19 grudnia) Kancelaria Sejmu wystosowała notę, w której poinformowano o dostępności dokumentów.

- Pod adresem http://sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/stenogramy.xsp opublikowany został zarówno przebieg obrad w Sali Posiedzeń, jak i ich kontynuacja w Sali Kolumnowej - można było przeczytać na stronach Sejmu. - W przypadku posiedzeń odbywających się w piątki w godzinach wieczornych, dokumenty te są standardowo publikowane w poniedziałek. Tak stało się także z dokumentami dotyczącymi ostatniego posiedzenia. Na stronie internetowej Sejmu są też umieszczone wszystkie wyniki głosowań przeprowadzonych 16 grudnia br.

Jednocześnie podkreśla się, że nie będą znane wyniki imienne głosowań z piątku. Jest to efektem braku systemu elektronicznego zliczania głosów na Sali Kolumnowej. - Marszałek Sejmu zarządził głosowanie przez podniesienie ręki i obliczenie głosów przez sekretarzy. Jest to jeden z dopuszczanych przez Regulamin Sejmu sposobów głosowania (art. 188 ust. 3)- doprecyzowano.

Czytaj: Politycy opozycji trwali na sali plenarnej

Opozycja chciała, by Marszałek Kuchciński zwołał dalsze obrady Sejmu na wtorek (20 grudnia). Politycy Platformy i Nowoczesnej kwestionują głosowania z piątkowej nocy.

- W odniesieniu do podnoszonego w przestrzeni publicznej apelu o zwołanie dodatkowego posiedzenia Sejmu na 20 grudnia, należy podkreślić, że ustalanie terminów prac Izby należy do kompetencji Prezydium Sejmu lub odbywa się na mocy uchwały Sejmu - wyszczególniono. - Z kolei Marszałek Sejmu zgodnie z art. 171 ust. 1 regulaminu Izby) najpóźniej na 7 dni przed planowanym posiedzeniem zawiadamia o dacie i porządku dziennym posiedzenia. Powyższe warunki uniemożliwiają zwołanie posiedzenia Sejmu w proponowanym terminie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Sk 2016-12-20 14:21:13
    Ale do rządzenia potrzebna jest większość parlamentarna i żadne krzyki i blokady/barykady tego faktu demokracji nie zmienią?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA