REKLAMA

Sejm: Kolejny dzień obrad. Czym zajmą się posłowie na posiedzeniu?

  • Autor: PAP/AT
  • 14 września 2017 09:39
Sejm: Kolejny dzień obrad. Czym zajmą się posłowie na posiedzeniu? Kolejny dzień obrad w Sejmie (fot.sejm.gov.pl/Krzysztof Białoskórski)

Sejm kontynuuje posiedzenie rozpoczęte we wtorek (12 września).

• Na posiedzeniu Sejm zajmie się m.in. prezydenckim projektem noweli Kodeksu wykroczeń.

• Posłowie będą również debatować nad wnioskiem o uchylenie immunitetu wiceszefowi MON Bartoszowi Kownackiemu.

• Ponadto posłowie rozpatrzą rządowy projekt nowelizacji ustawy o spółdzielniach socjalnych.

Sejm będzie kontynuował prace nad prezydenckim projektem noweli Kodeksu wykroczeń, który zakłada, że każdemu, kto umyślnie i bez uzasadnienia będzie blokował telefoniczny numer alarmowy - w szczególności 112, 997, 998 i 999 - będzie groziła kara aresztu, ograniczenia wolności lub 1,5 tys. zł grzywny. Projekt, który został skonsultowany z MSWiA, poparły wszystkie kluby.

W porządku obrad jest też pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o dystrybucji ubezpieczeń, który ma zwiększyć ochronę klientów zawierających umowy ubezpieczenia. Projekt zakłada, że klienci będą korzystać z jednakowej ochrony niezależnie od różnic między kanałami dystrybucji ubezpieczeń.

Ponadto posłowie rozpatrzą rządowy projekt nowelizacji ustawy o spółdzielniach socjalnych, który dotyczy tworzenia oraz prowadzenia działalności przez spółdzielnie socjalne, ułatwienia tworzenia spółdzielni socjalnych m.in. poprzez wzmocnienie pozycji pracowników, doprecyzowanie obszaru działania spółdzielni oraz rozszerzenie katalogu osób mogących zakładać spółdzielnie.

Posłowie zajmą się też wnioskiem o uchylenie immunitetu wiceszefowi MON, posłowi Bartoszowi Kownackiemu (PiS). Wniosek w tej sprawie złożyli posłowie PO: Mariusz Witczak, Jan Grabiec i Marcin Kierwiński. Chodzi o wypowiedź Kownackiego w Sejmie, że PO ma "krew na rękach" w związku z katastrofą smoleńską.

Komisja Regulaminowa, Spraw Poselskich i Immunitetowych opowiedziała się za odrzuceniem wniosku o wyrażenie zgody przez Sejm na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej Kownackiego.

Posłowie wysłuchają również sprawozdania ministra spraw wewnętrznych i administracji ws. nabywania nieruchomości przez cudzoziemców.

Sejm wysłucha także informacji bieżącej w sprawie wprowadzonej od 1 września 2017 r. reformy oświaty. Wniosek o informację złożył klub PSL.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA