REKLAMA

Sejm: Komisje, górnictwo i spotkanie Kuchcińskiego z Urbanem Ahlinem

  • Autor: GP
  • 28 listopada 2016 07:40
Sejm: Komisje, górnictwo i spotkanie Kuchcińskiego z Urbanem Ahlinem Urban Ahlin jest od 2014 przewodniczącym parlamentu Szwecji. (fot.:Ambasada Szwecji w USA/flick.com/CC BY 2.0)

• Urban Ahlin przybył do Polski z wizytą parlamentarną. Jej kluczową częścią jest Forum współpracy Polska-Szwecja.
• W Sejmie w poniedziałek (28 listopada) będzie opiniowane prawo dostosowujące ustawę o służbach do wyroku TK z 2015 roku,
• Będzie też obradował parlamentarny zespół ds. górnictwa i energii.

W poniedziałek (28 listopada) w Sejmie będą obradować trzy komisje, zespół parlamentarny a Marszałek Marek Kuchciński spotka się z Urbanem Ahlinim (przewodniczącym szwedzkiego parlamentu).

- W poniedziałek politycy odwiedzą przejście graniczne z Ukrainą w Medyce, miejsce planowanej budowy przejścia w Malhowicach i placówkę Straży Granicznej w Huwnikach. Marszałek Sejmu i szef szwedzkiego Riksdagu wezmą też udział w jubileuszu 15-lecia Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu oraz złożą wizytę w Klasztorze Ojców Franciszkanów w Kalwarii Pacławskiej - poinformowała Kancelaria Sejmu.

Wizyta Szweda jest podyktowana rozpoczynającym się we wtorek (29 listopada) IV Forum Polsko-Szweckim. Forum jest kontynuacją dwustronnych spotkań parlamentarnych zapoczątkowanych w 2003 r.

Komisje i zespół

Na Wiejskiej spotkają się Komisja Nadzwyczajna do spraw deregulacji, Komisja do Spraw Służb Specjalnych (posiedzenie zamknięte) oraz Komisja Administracji i Spraw Wewnętrznych.

Ostatnie dwie będą się zajmować projektem dotyczącym zmiany niektórych "ustaw w zakresie bezpieczeństwa i higieny służby". To rządowy projekt, który sygnowała premier Beata Szydło. Dotyczy on sprawy z 2015 roku i wyroku Trybunału Konstytucyjnego - w omawianym wyroku sędziowie przychylili się do zastrzeżeń RPO, który negował brak zapisów w ustawie o służbach.

Zdaniem RPO ustawa ta powinna zawierać regulacje dotyczące higieny pracy, czego nie robiła. Projekt wprowadza takie przepisy.

W Sejmie o 10. zbierze się Parlamentarny Zespół Górnictwa i Energii. Omówi on współpracę państwa, jednostek samorządu terytorialnego i przedsiębiorców przy realizacji nowych projektów górniczych i energetycznych. To spotkanie będzie miało postać konferencji otwartej.

Przypominamy, że we wtorek (29 listopada) zacznie się XXXI posiedzenie Sejmu VIII kadencji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA