REKLAMA

Sejm kończy 31. posiedzenie: Głosowania, reprywatyzacja i dezubekizacja

  • Autor: GP
  • 02 grudnia 2016 08:44
Sejm kończy 31. posiedzenie: Głosowania, reprywatyzacja i dezubekizacja Sejm pracował na 31. posiedzeniu trzy dni. (fot.:twitter.com/kancelariasejmu)

• Sejm w piątek (2 grudnia) zamknie 31. posiedzenie izby.
• W planie obrad są głosowania, w tym zmiany osobowe składów komisji.
• Ponadto odbędą się czytania projektów reprywatyzacyjnych i propozycji dezubekizacyjnej rządu.
• Pracować też będą komisje i spotkają się zespoły parlamentarne.

Na piątek (2 grudnia) Sejm przewidział prace w godzinach 9. do 18.

Pierwsze trzy godziny zajmą głosowania, co znaczy że będą zapadać ostateczne decyzje, konkludujące prace posiedzenia. Oprócz punktów spornych w programie posiedzenia posłowie zmienią skład osobowy części komisji.

Następnie posłowie zajmą się pierwszym czytaniem poselskiego projektu ustawy o uregulowaniu praw do nieruchomości na terenie miasta stołecznego Warszawy. To propozycja pośrednio związana z tematem reprywatyzacji w stolicy. Dalej (około 13.30) izba wysłucha oświadczeń klubów odnośnie projektu ustawy o szczególnych zasadach usuwania skutków prawnych decyzji reprywatyzacyjnych dotyczących nieruchomości warszawskich wydanych z naruszeniem prawa. Czyli tematu reprywatyzacji ciąg dalszy.

Po godzinie 15.45 pojawi się punkt dotyczący dezubekizacji. Posłowie zajmą się projektem ustawy MSWiA o zmianie ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej oraz ich rodzin.

Czytaj: TK nie znika z Sejmu. Kto poprze nowy projekt?

Ideą tego projektu jest odebranie nienależnych (zdaniem rządu) przywilejów osobom, które w trakcie pracy przyczyniły się do budowania służb PRL. O tym temacie wypowiadał się minister SWiA Mariusz Błaszczak. Możesz też więcej przeczytać tutaj.

Ostatnim punktem posiedzenia jest czytanie oświadczeń poselskich. To między 17 i 18. Możliwe, że ten punkt zakończy się wcześniej.

Kancelaria Sejmu informowała na swoich stronach, że w piątek zbiorą się też Komisja Finansów Publicznych, Komisja do Spraw Energii i Skarbu Państwa, Podkomisja nadzwyczajna ds. reformy edukacji.

Dwa zespoły parlamentarne mają zamiar się spotkać: Parlamentarny Zespół Języka Esperanto i Zespół ds. Promocji Żużla.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA