REKLAMA

Sejm kontynuuje posiedzenie

  • Autor: PAP/JS
  • 22 lipca 2016 09:23
Sejm kontynuuje posiedzenie Sejm po godz. 9 wznowił obrady (fot. Sejm/twitter)

Sejm, który po godz. 9. wznowił obrady, ma wybrać członków sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold, członków Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz członków Rady Mediów Narodowych.

Sejm we wtorek wieczorem zdecydował o powołaniu komisji śledczej ds. Amber Gold; komisja będzie liczyła dziewięciu członków - pięciu z PiS i po jednym z pozostałych klubów. Kandydatami do komisji są: Małgorzata Wassermann, Joanna Kopcińska, Marek Suski, Jarosław Krajewski i Stanisław Pięta z PiS; Krzysztof Brejza z PO; Paweł Grabowski z Kukiz'15; Witold Zembaczyński z Nowoczesnej i Andżelika Możdżanowska z PSL. Małgorzata Wassermann ma być szefową komisji.

Szef klubu PiS Ryszard Terlecki poinformował, że prezydium komisji śledczej ma być trzyosobowe, złożone z dwóch przedstawicieli PiS i jednego reprezentanta opozycji. Pierwsze posiedzenie komisji śledczej ma się odbyć po dzisiejszych głosowaniach.

Z kolei do Rady Mediów Narodowych kandydatami są posłowie PiS: Krzysztof Czabański, Elżbieta Kruk i Joanna Lichocka. Zgodnie z ustawą w skład RMN ma wchodzić pięć osób, z których trzy wybiera Sejm, a dwie powołuje prezydent spośród kandydatów zgłoszonych przez dwa największe kluby opozycyjne.

Sejm ma też wybrać członków Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Pozytywną opinię sejmowej komisji kultury uzyskali kandydaci zgłoszeni przez PiS: Witold Kołodziejski i Elżbieta Więcławska-Sauk oraz wskazany przez PO Jędrzej Skrzypczak. Komisja nie zarekomendowała natomiast drugiej kandydatki PO Jolanty Wiśniewskiej oraz Artura Andrysiaka i Macieja Siembiedy, zgłoszonych przez kluby PSL i Nowoczesna.

Sejm wybiera dwóch członków KRRiT, Senat jednego, a dwóch wskazuje prezydent.

Posłowie rozpatrzą też poprawki Senatu do ustawy o Trybunale Konstytucyjnym.

W bloku głosowań posłowie zdecydują też, czy uzupełnić porządek dzienny o informację ministra sprawiedliwości w sprawie podstawy i uzasadnienia zmiany decyzji prokuratury i wszczęciu postępowania przeciwko przewodniczącemu Trybunału Konstytucyjnego, sędziemu Andrzejowi Rzeplińskiemu, a także o informację ministra rolnictwa na temat sytuacji panującej w stadninie koni arabskich w Janowie Podlaskim.

Posłowie wysłuchają również informacji ministra rolnictwa w sprawie bieżącej sytuacji na podstawowych rynkach rolnych i programu rozwoju głównych rynków rolnych w Polsce na lata 2016-2020, a także informację o istotnych problemach wynikających z działalności i orzecznictwa Trybunału Konstytucyjnego w 2015 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA