REKLAMA

Sejm: Marszałek Kuchciński odsunął od obrad projekt o zawodzie fizjoterapeuty

  • Autor: PAP/GP
  • 19 maja 2016 10:08
Sejm: Marszałek Kuchciński odsunął od obrad projekt o zawodzie fizjoterapeuty Marszałek Kuchciński w czasie prowadzenia obrad w Sejmie. (fot.:twitter.com/marekkuchcinski)

• Sejm na bieżącym posiedzeniu (19 maja) nie zajmie się przygotowanym przez posłów PiS projektem zmian w ustawie o zawodzie fizjoterapeuty.
• O takiej decyzji poinformował w czwartek (19 maja) po posiedzeniu Konwentu Seniorów marszałek Sejmu Marek Kuchciński.

Włączenie do porządku obrad projektu PiS było punktem spornym. Przed głosowaniem poseł PO Tomasz Szymański złożył wniosek o zwołanie Konwentu Seniorów; uzasadniał, że procedowanie projektu nowelizacji jest niezgodne z Regulaminem Sejmu.

- Na tym posiedzeniu Sejmu nie będziemy rozpatrywać zmian w ustawie o fizjoterapeutach - poinformował marszałek Sejmu po posiedzeniu Konwentu Seniorów; głosowanie w sprawie punktu spornego nie odbyło się.

Jesienią ubiegłego roku Sejm poprzedniej kadencji uchwalił ustawę o zawodzie fizjoterapeuty, którą podpisał prezydent Andrzej Duda. Jej przepisy mają wejść w życie 31 maja.

Czytaj: Wojska NATO w Polsce będą stacjonować w Szczecinie

Posłowie PiS zgłosili projekt zamian w tej ustawie. Przewiduje on m.in. przesunięcie terminu wejścia w życie ustawy o trzy miesiące, rezygnację z powołania samorządu zawodowego i zmiany w zakresie uprawnień zawodowych. Pierwsze czytanie tego projektu odbyło się we wtorek na posiedzeniu sejmowej komisji zdrowia.

Zaplanowane na czwartek (19 maja) drugie czytanie projektu było punktem spornym. W głosowaniu posłowie zdecydowali, że nie zajmą się nim w tym dniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA