REKLAMA

Sejm: Marszałek Kuchciński stwierdził, że Jędrzejewskiego wybrano na sędziego TK

  • Autor: PAP
  • 14 kwietnia 2016 11:08
Sejm: Marszałek Kuchciński stwierdził, że Jędrzejewskiego wybrano na sędziego TK Prezydium Sejmu, widok z sali obrad plenarnych. U szczytu podium Marszałek Kuchciński. (fot.:twitter.com/kancelariasejmu)

Sejm wybrał Zbigniewa Jędrzejewskiego na sędziego Trybunału Konstytucyjnego - poinformował po głosowaniu marszałek Sejmu Marek Kuchciński. Sędzia był kandydatem zgłoszonym przez PiS, opozycja swojego kandydata nie zgłosiła.

Wynik głosowania wzbudził wątpliwości, opozycja przyjęła go brawami, sądząc, że sędzia nie został wybrany.

Z podanych przez Sejm danych wynika, że głosowało 233 posłów, za wyborem Jędrzejewskiego było 227; większość bezwzględna - jak wynikało z Sejmowej tablicy - wynosiła 117. Wstrzymało się sześciu posłów.

Przeczytaj: Głosowanie w atmosferze skandalu. Ktoś za kogoś głosował? Media społecznościowe komentują

Głosowanie nad wyborem Jędrzejewskiego na sędziego TK poprzedziła burzliwa dyskusja; kluby PO, Kukiz'15 apelowały o przerwę i zwołanie Konwentu Seniorów.

Przeczytaj: Komentarze w sieci po kontrowersyjnym głosowaniu

27 kwietnia kończy się kadencja sędziego TK Mirosława Granata. PO, Kukiz'15, Nowoczesna i PSL nie zgłosiły swego kandydata na jego miejsce. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA