REKLAMA

Sejm. Marszałek Marek Kuchciński poleci do Oslo

  • Autor: GP/PAP
  • 13 lutego 2017 10:25
Sejm. Marszałek Marek Kuchciński poleci do Oslo W ramach tzw. dyplomacji parlamentarnej Marek Kuchciński odwiedzi Oslo. (fot.:marekkuchcinski.pl)

• W dniach 14 i 15 lutego Marek Kuchciński odwiedzi Oslo.
• Wizyta w Norwegii polskiego Marszałka jest podyktowana zaproszeniem drugiej strony i będzie wypełniona szeregiem spotkań z najważniejszymi osobami w państwie - w tym z królem, premierem i szefem norweskiego parlamentu.
• W programie wizyty marszałka Sejmu jest także m.in. złożenie wieńca na Cmentarzu Zachodnim w Oslo.

W planie podróży zagranicznych Marka Kuchcińskiego w lutym pojawiło się Oslo. Polski polityk odwiedzi Norwegię w ramach współpracy parlamentów europejskich. Jego wizyta potrwa dwa dni - 14 i 15 lutego br.

Kuchcińskiego do Oslo zaprosił przewodniczący norweskiego parlamentu (Stortingu) Olemic Thommessen.

- Będzie to pierwsza od 20 lat wizyta przedstawiciela Sejmu najwyższego szczebla w tym kraju - kreśliła tło wizyty Kancelaria Sejmu w notce informującej o wyprawie dyplomatycznej Kuchcińskiego. -  W skład polskiej delegacji parlamentarnej wejdą również: przewodnicząca polsko-norweskiej grupy parlamentarnej poseł Gabriela Masłowska (PiS) i wiceszef grupy senator Robert Mamątow.

Naturalnym jest, że elementem planu wizyty jest spotkanie z gospodarzem, przewodniczącym Stortingu. Przewidziana jest także rozmowa z królem Norwegii Haraldem V. Marszałek Sejmu spotka się również z premier Erną Solberg. A to tylko kilka spotkań, z bogatego plany wizyty.

źródło: sejm.gov.pl

- (Kuchciński) będzie też rozmawiać z przedstawicielami Komisji Spraw Zagranicznych i Obrony Stortingu oraz z przewodniczącymi norweskich delegacji parlamentarnych do Zgromadzeń Parlamentarnych: NATO, OBWE, Rady Europy i Wspólnego Komitetu Parlamentarnego Europejskiego Obszaru Gospodarczego - wyliczała w poniedziałek (13 lutego), w przeddzień wizyty Kancelaria Sejmu. - W planie wizyty marszałka Marka Kuchcińskiego jest także spotkanie z reprezentantami polskiej społeczności w Norwegii - dodawano.

W programie wizyty marszałka Sejmu jest także m.in. złożenie wieńca na Cmentarzu Zachodnim w Oslo przy pomniku i grobie polskich lotników i „cichociemnych” oraz innych obywateli RP, którzy stracili życie na terytorium Norwegii w latach 1940-1945.

O jednym z kluczowych pomysłów na współpracę między Polską i Norwegią w dziedzinie energetycznej mówiła premier Beata Szydło w pierwszych dniach lutego br.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA