REKLAMA

Sejm nie wyraził zgody na odrzucenie raportu z rządów PO-PSL

  • Autor: PAP/GP
  • 12 maja 2016 07:32
Sejm nie wyraził zgody na odrzucenie raportu z rządów PO-PSL Audyt z rządów PO-PSL zdominował obrady w środę (11 maja). (fot.:twitter.com/kancelariasejmu)

Sejm nie zgodził się w nocy z środy na czwartek (11 na 12 maja) na odrzucenie raportu gabinetu Beaty Szydło z działalności rządów PO-PSL.

"Raport o stanie spraw publicznych i instytucji państwowych na dzień zakończenia rządów koalicji PO-PSL (2007-2015)" przedstawiła w środę w Sejmie najpierw premier Szydło, a potem poszczególni ministrowie.

Za wnioskiem o odrzucenie raportu, który podczas debaty złożyła PO, głosowało 151 posłów, przeciw 258, wstrzymało się 9. Wniosek przeciwny, o przyjęcie informacji rządu, złożyła formalnie przed głosowaniem szefowa Kancelarii Premiera Beata Kempa.

Wcześniej Sejm odrzucił wniosek o głosowanie imienne w tej sprawie, który złożyła grupa posłów.

Bezpośrednio przed głosowaniem Piotr Apel (Kukiz'15) zwrócił się o przerwę i odłożenie głosowania do czasu przedstawienia raportu rządu "w wersji papierowej". Posłowie odrzucili i ten wniosek. Raportu na piśmie domagali się także Ryszard Petru (Nowoczesna) i Rafał Grupiński (PO).

Przeczytaj: Szczegółowa analiza rządów PO-PSL ministra Macierewicza

- Gdzie jest ten raport? - pytał Petru, zapowiadając zarazem głosowanie jego klubu za odrzuceniem raportu. Grupiński zwracał uwagę, że głosowanie rzekomego raportu, którego nie ma może być nieważne.

Z kolei szef klubu PO Sławomir Neumann oświadczył, że jego klub jest gotowy do uczciwej poważnej rozmowy". "Uczciwej, nie w relacjach 10 godzin dla PiS, pół godziny dla PO - powiedział. - Wzywamy was na ubitą ziemię, każdego z osobna, każdego ministra, panią również pani premier. I wtedy wszystkie wasze insynuację pokażemy czarno na białym - dodał.

Przedstawianie wyników raportu o rządach PO-PSL, przygotowanego przez obecny gabinet, oraz debata nad nim trwało w Sejmie wiele godzin - od godz. 9 w środę do godz. pierwszej w nocy w czwartek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • komentator 2016-05-12 16:38:35
    Tak, i jeszcze przegłosujcie, że była to rzetelna informacja, którą można zweryfikować... Po co ta zabawa? Zdelegalizujcie opozycję i będzie po zawodach.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA