REKLAMA

Sejm nie zgodził się na odrzucenie projektu zmian w ustawie o służbie zagranicznej

  • Autor: PAP/JS
  • 21 kwietnia 2017 15:44
Sejm nie zgodził się na odrzucenie projektu zmian w ustawie o służbie zagranicznej Za wnioskiem o odrzucenie było 184 posłów, przeciw 238, 9 wstrzymało się od głosu (fot. Sejm/twitter)

Sejm nie zgodził się na odrzucenie w pierwszym czytaniu projektu zmian w ustawie o służbie zagranicznej. Posłowie skierowali projekt do dalszych prac w komisjach: ustawodawczej oraz spraw zagranicznych.

Za wnioskiem o odrzucenie było 184 posłów, przeciw 238, 9 wstrzymało się od głosu.

Za odrzuceniem projektu w pierwszym czytaniu opowiedziały się w czwartek (20 kwietnia) kluby PO, Nowoczesna, PSL i Kukiz'15.

Projekt skierowano do prac w komisjach: ustawodawczej oraz spraw zagranicznych, o co wnioskowała w imieniu klubu PiS posłanka Małgorzata Gosiewska w trakcie czwartkowej debaty w Sejmie nad projektem.

Wcześniej za wnioskiem prezydium Sejmu o skierowanie projektu do prac w komisji spraw zagranicznych było 150 posłów, 273 przeciw, a 13 wstrzymało się od głosu.

Sejm przeprowadził w czwartek pierwsze czytanie przygotowanego przez MSZ projektu nowelizacji ustawy o służbie zagranicznej, który przewiduje m.in. wygaśnięcie - po 6 miesiącach od dnia wejścia w życie ustawy - stosunków pracy nawiązanych z członkami służby zagranicznej, chyba że przed upływem tego terminu zostaną im zaproponowane nowe warunki pracy lub płacy. Stosunek pracy wygaśnie także, jeżeli członek służby zagranicznej nie przyjmie nowych warunków pracy lub płacy. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • tomasz_kubik@toya.net.pl 2017-04-23 13:14:26
    Pomysł, aby "wygasić" umowy o pracę pracownikom Ministerstwa Spraw Zagranicznych jest sprzeczny z ustawą o służbie zagranicznej i pragmatyzmem ustawy. Według artykułu 65 ustęp 2 Konstytucji Rzeczypospolitej obowiązek pracy może być nałożony tylko przez ustawę. Nowelizacja miałaby być fragmentem ustawy, ale co z zasadą nie działania prawa wstecz ?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA