REKLAMA

Sejm: Nowoczesna chce rozmawiać o smogu

  • Autor: GP
  • 15 lutego 2017 08:19
Sejm: Nowoczesna chce rozmawiać o smogu Smog to powracający problem polskich miast. (fot. Radek Kołakowski/wikimedia.org)

• W środę (15 lutego) Nowoczesna organizuje konferencję w Sejmie, która zostanie poświęcona problemowi smogu.
• To część partyjnych konsultacji społecznych o tym powracającym problemie.
• Partia nie jest zadowolona z działania wobec smogu Ministerstwa Środowiska. Stąd też pytania do resortu, które wystosowała w styczniu poseł Kornelia Wróblewska.

O godzinie 11.10 w Sejmie klub parlamentarny Nowoczesnej przeprowadzi konferencję, której celem będzie poruszenie tematu smogu. Spotkanie zatytułowano: "Polska wobec wielkiego smogu. Czego brakuje w planowanych zadaniach?" i jest to część konsultacji społecznych, jakie w tym temacie chce przeprowadzić partia opozycyjna.

Problem podnoszony jest przez Nowoczesną nie po raz pierwszy, bo jeszcze w styczniu młodzieżówka formacji poruszała problem akcentując Małopolskę jako miejsce, gdzie smog jest najbardziej dotkliwy. Nie od dzisiaj wiadomo, że smog truje zwłaszcza mieszkańców Krakowa.

- Zatrważające jest lekceważące podejście partii sprawującej władzę w Polsce do problemu - pisała Nowoczesna w pierwszym miesiącu tego roku. - Dotacja z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska w wysokości 20 milionów, która miała wspomóc Małopolskę w walce ze smogiem została przeznaczona na odszkodowanie dla fundacji o. Rydzyka!

Już wtedy Nowoczesna informowała, że pracuje nad kompleksowym programem walki ze smogiem.

Posłanka formacji Ryszarda Petru Kornelia Wróblewska zwróciła się nawet do Ministerstwa Środowiska, aby dowiedzieć się jakie działania są planowane, by walczyć z zanieczyszczeniem powietrza.

Więcej o smogu przeczytasz tutaj.

źródło: mlodzi.nowoczesna.org

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA