REKLAMA

Sejm odrzucił wniosek PO o wotum nieufności dla ministra Błaszczaka

  • Autor: GP
  • 16 marca 2016 14:02
Sejm odrzucił wniosek PO o wotum nieufności dla ministra Błaszczaka Prawo i Sprawiedliwość obroniło Mariusza Błaszczaka. (fot.: twitter.com/tulajew)

• W głosowaniu nad wnioskiem o wotum nieufności dla ministra MSWiA, Mariusza Błaszczaka zagłosowało 445 posłów.
• Za przyjęciem wniosku było 177 posłów, przeciw 239. Wstrzymało się 29 członków izby niższej.

16 marca, na XIV posiedzeniu Sejm głosował wniosek klubu parlamentarnego PO o odwołanie z funkcji szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka. Po debacie, która rozpoczęła się o godzinie 11:00 kluby parlamentarne zajęły stanowiska.

PiS zdecydowało się bronić pozycji ministra. PO, PSL, Nowoczesna chciały wyrażenia wotum nieufności. Klub Kukiz'15 zdecydował się dać swoim posłom wolną rękę.

Trochę po godzinie 13:00 marszałek Kuchciński zarządził głosowanie. Za przyjęciem wniosku o dymisję było 177 posłów, przeciw 239. Wstrzymało się 29 członków izby niższej.

Premier Szydło broniła swojego ministra

- Minister Błaszczak jest jednym z najlepszych ministrów spraw wewnętrznych, którzy po 1989 roku pełnili funkcję szefa tego resortu. Dla mnie to ogromny zaszczyt móc współpracować z ministrem Błaszczakiem, mam do niego pełne zaufanie - powiedziała Szydło w środę w Sejmie. Jak oceniła, Polacy mogą się czuć bezpiecznie, ponieważ - przekonywała - Błaszczak świetnie prowadzi resort.

Premier zapewniła, że rząd nie da się wciągnąć w konflikt polityczny, który - jej zdaniem - opozycja próbuje wywołać w Polsce i za granicą.

- Do końca będziemy wierni zobowiązaniom wobec Polaków, bo po to tutaj jesteśmy. Szkoda czasu na rozwiązywanie zamętu, który wy siejecie. Jesteśmy tutaj po to, żeby zrealizować program, na który czekają Polacy, a wasza bezradność, chęć burzenia, zła energia, którą bez przerwy żywicie sami siebie i próbujecie zaszczepić ją coraz bardziej, jest naprawdę niepotrzebna - oceniła premier.

- Opamiętajcie się państwo, bo to jest początek kadencji, macie szansę, żeby w ciągu tych czterech lat zrobić coś naprawdę dobrego dla Polski - apelowała do opozycji szefowa rządu.

Jak podkreśliła, rząd chce pracować.

- Tylko nie przeszkadzajcie w tym. Polacy ocenili was w wyborach, nie możecie się ciągle z tym pogodzić - zwróciła się Szydło do opozycji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Sprawozdawca 2016-03-16 22:12:09
    Sprawozdawca - pan poseł Wójcik rewelacją, ani tez zbyt dużą wiedzą nie grzeszy na temat Spraw Wewnętrznych. Wystarczy przeczytać kilka protokołów z prowadzonych Komisji Spraw Wewnętrznych gdzie był Przewodniczącym w poprzedniej kadencji. Nie ma się zatem co dziwić że i ten wniosek był cienki. Pan poseł Budka nawołuje do "prawdziwej pracy" - no proszę może się w końcu wezmą do roboty zamiast tylko nawoływać.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA