REKLAMA

Sejm: Odrzucono projekt PO ws reprywatyzacji w Warszawie

  • Autor: PAP/EM
  • 26 stycznia 2017 13:16
Sejm: Odrzucono projekt PO ws reprywatyzacji w Warszawie Projekt dotyczy kompleksowego uregulowania praw do nieruchomości na terenie Warszawy (fot. pixabay)

Odrzucenie w pierwszym czytaniu projektu ustawy autorstwa posłów PO, który dotyczy reprywatyzacji w Warszawie - zarekomendowała w czwartek (26 stycznia) sejmowa komisja ustawodawcza.

Wniosek o odrzucenie projektu złożył poseł PiS Arkadiusz Mularczyk. Poparło go 14 posłów, dziewięciu było przeciw, a dwie osoby wstrzymały się od głosu.

Mularczyk mówił na posiedzeniu komisji m.in., że projekt PO jest "wyrywkowy". Stwierdził, że regulacje dotyczące reprywatyzacji powinny dotyczyć całego kraju, a nie tylko Warszawy. Z kolei poseł PO Marcin Kierwiński podkreślał, że były już takie "wyrywkowe" ustawy - np.w sprawie mienia zabużańskiego. Zaznaczył, że projekt Platformy dotyczy tylko Warszawy, ponieważ tzw dekret Bieruta obowiązywał tylko w stolicy.

Projekt dotyczy kompleksowego uregulowania praw do nieruchomości na terenie Warszawy, zasad i zakresu ustanowienia użytkowania wieczystego nieruchomości, wypłaty odszkodowań i rekompensat oraz uporządkowania wszelkich innych roszczeń byłych właścicieli nieruchomości warszawskich, którzy na mocy tzw. dekretu Bieruta zostali pozbawieni prawa własności nieruchomości, lub ich spadkobierców.

Projekt "o uregulowaniu praw do nieruchomości na terenie miasta stołecznego Warszawy" został złożony przez posłów PO na początku września ub. roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA