REKLAMA

Sejm odwołał pokazy letnie filmów na Wiejskiej. Znamy powód

  • Autor: JS/GP
  • 05 sierpnia 2016 12:00
Sejm odwołał pokazy letnie filmów na Wiejskiej. Znamy powód Kancelaria Sejmu odwoła sierpniowe pokazy filmowe. (fot. sejm/twitter)

• Sejm odwołał sierpniowe pokazy filmowe, które wcześniej w lipcu odbywały się w ogrodach przy Wiejskiej.
• Przyczyną, jak poinformowało nas biuro prasowe, jest zbyt niska frekwencja.
• Pokazy były oparte o ekranizacje prozy Henryka Sienkiewicza.

Kancelaria Sejmu odwoła sierpniowe pokazy filmowe. Poinformowała o tym w wydanym oświadczeniu.

- Informujemy, że letnie pokazy filmowe, które miały być prezentowane w ramach cyklu „Sienkiewicz znany i nieznany” w sierpniu br., zostały odwołane - napisano.

Filmy nakręcone na podstawie utworów noblisty można było oglądać w sejmowym kinie "pod chmurką" w wakacyjne soboty. Miały być emitowane aż do 20 sierpnia. Pokazy odbywały się na trawniku przy budynku komisji sejmowych.

W najbliższą sobotę (6 sierpnia) o godz. 21 miał odbyć się kolejny seans. Tym razem miała to być ekranizacja znanej wszystkim powieści Henryka Sienkiewicza "W pustyni i w puszczy".

- Przyczyną odwołania pokazów było bardzo małe zainteresowanie widzów i bardzo mała frekwencja na lipcowych seansach - zazwyczaj kilkuosobowa - dowiedzieliśmy się w biurze prasowym Kancelarii Sejmu.

Cykl letnich projekcji filmowych składał się z obrazów, które powstały na kanwie twórczości Sienkiewicza. To efekt specjalnej uchwały podjętej przez Sejm 22 grudnia 2015 r., która ustanowiła autora "Trylogii" jednym z patronów roku 2016. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA