REKLAMA

Sejm. Odwołano przesłuchania komisji śledczej ds. Amber Gold. Miał się stawić Jacek Cichocki

  • Autor: GP
  • 11 grudnia 2017 10:20
Sejm. Odwołano przesłuchania komisji śledczej ds. Amber Gold. Miał się stawić Jacek Cichocki Małgorzata Wassermann (PiS), kieruje pracami śledczych ds. Amber Gold (fot. youtube.com)

Wtorkowe przesłuchania przed śledczymi posłami ws. Amber Gold zostały odwołane. Miał się na nich stawić bliski współpracownik Donalda Tuska Jacek Cichocki.

We wtorek (12 grudnia) miały być przeprowadzone kolejne przesłuchania ws. Amber Gold. Jednak, jak informowały media w piątek, i jak można się zorientować z wpisów na stronie Kancelarii Sejmu, spotkanie śledczych posłów zostało odwołane.

Taki obrót spraw sugeruje, że Komisja śledcza w innym terminie będzie pytać o Amber Gold Jacka Cichockiego, kluczową postać otoczenia Donalda Tuska.

Cichocki był on w latach 2008 - 2011 sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, w latach 2011 - 2013 piastował stanowisko ministra spraw wewnętrznych a w latach 2013 - 2015 był szefem Kancelarii Premiera.

Jego przesłuchanie inauguruje kolejną grupę świadków ws. Amber Gold. W listopadzie przed śledczymi stawali policjanci, w tym funkcjonariusze z Gdańska.

Odwołanie spotkania komisji śledczej może być podyktowane nowym punktem obrad Sejmu, jakim będzie głosowanie wotum zaufania dla premiera Mateusza Morawieckiego. Jest przewidziane na wtorek. By wotum przegłosowano większością, potrzebni na sali Sejmu będą wszyscy politycy PiS, w tym członkowie ciała parlamentarnego badającego piramidę finansową.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • zgliczynski.kazimierz9@gm 2017-12-11 16:04:01
    To za czasów wstrętnej (...) Wielkiej PO Ja oraz moja rodzin i około 19 tysięcy Polaków zostało bezwstydnie okradzionych oraz upodlonych przez Instytut Upodlenia Narodu Polskiego,,,Ta wielka (...) rozpsuta don Szpiku kości ma pretęsję że Koryto Wielkie zostało usunięte a moje cztery Pozwy w Sądach Gdańskich ale nie tylko moje odbiły się jak od ściany z Betonu Ciężkiego jedyny człowiek Sędzia Sądu Okręgowego SSO który wskazał że moje wnioski mają charakter merytoryczny był Pan SSO-Rafał Terlecki--chwała dla tego Pana oraz człowieka o szlachetnym charakterze a mnie szkoliło dwóch przewodniczących SR wydz. Cywilnego oraz karnego ponieważ przez krótki okres działałem w charakterze administratora posesji z decyzją sądową...Sumując wydarzenia zło trzeba tępić jak pchły i pluskwy które wżerają się w ludzką skórę i stale nie mają dość....REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA