REKLAMA

Sejm. Ostatni dzień 32. posiedzenia to pół dnia głosowań

  • Autor: GP
  • 16 grudnia 2016 09:34
Sejm. Ostatni dzień 32. posiedzenia to pół dnia głosowań Sejm przystrojono na święta. (fot.: Sejm RP/flickr.com/CC BY 2.0)

• Posłowie w piątek (16 grudnia) będą pracować od rana do północy.
• Połowę ostatniego dnia prac Sejmu wypełnią głosowania, w tym decyzja o budżecie na przeszły rok. Jeśli Sejm ma zakończyć prace o edukacji, to decyzje też muszą zapaść w piątek.
• Komisje sejmowe będą pracować w pierwszej połowie dnia.

Sejm w piątek (16 grudnia) będzie pracował zarówno w komisjach, jak i na obradach plenarnych.

Dzień zacznie się o 8.25 spotkaniem Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. O 9. ruszą prace całej izby. Harmonogram Kancelarii Sejmu zapowiada kolejny dzień pełen podejmowania decyzji.

Posłowie od 9. do 11.30 będą rozmawiać o programie działań Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi na lata 2015 do 2019. To punkt, w którym przewidziane są wystąpienia klubowe, można spodziewać się ataku PSL na osobę ministra Jurgiela. Klub partii nie jest dobrego zdania o jego pracy. Więcej o tym tutaj.

Między 11.30 a 12.30 posłowie wrócą do sprawy emerytur funkcjonariuszy służb. Ponownie przewidziane są wystąpienia w imieniu klubów i kół poselskich.

Kolejne punkty posiedzenia to:
- Pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy – Przepisy wprowadzające ustawę o samorządzie terytorialnym,
- Pierwsze czytanie komisyjnego projektu ustawy o zmianie ustawy – Kodeks postępowania administracyjnego,
- sprawozdania komisji z prac Senatu.

Czytaj: Senat debatował o edukacji

To punty, które mają zakończyć się do godziny 14.30. Po nich zaczną się głosowania, które praktycznie zajmą resztę dnia, do godziny 23, z przerwą po 18. Prace Sejm ma zakończyć po północy, po ewentualnych oświadczeniach poselskich.

Wśród głosowanych decyzji znalazły się: budżet 2017 i projekt o instytutach badawczych. Najprawdopodobniej będzie też głosowana reforma edukacji, choć tego punktu nie było w harmonogramie prac Sejmu.

Będą pracować także komisje. Oprócz Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi, która pracować będzie wcześnie rano, spotkają się: Komisja do Spraw Służb Specjalnych, Komisja Ochrony Środowiska, Komisja do Spraw Petycji, Komisja Finansów Publicznych, Komisja Edukacji, Nauki i Młodzieży, Komisja Nadzwyczajna do spraw zmian w kodyfikacjach, Komisja Regulaminowa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA