REKLAMA

Sejm: Piotrowicz chce rozpatrzyć ustawę o TK jeszcze dzisiaj

 • Autor: GP
 • 29 listopada 2016 12:06
Sejm: Piotrowicz chce rozpatrzyć ustawę o TK jeszcze dzisiaj Stanisław Piotrowicz (PiS) jest posłem z Podkarpacia.(fot.:youtube.com)

• Do Sejmu wróciła ustawa o sędziach Trybunału Konstytucyjnego (TK). Do treści projektu Senat wprowadził poprawki.
• Poseł Stanisław Piotrowicz (PiS) chce rozpatrzyć te poprawki jeszcze na tym posiedzeniu Sejmu, w Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka.
• Wokół tej ustawy, podobnie jak z pozostałymi projektami regulującymi pracę TK, także pojawiają się oskarżenia o niekonstytucyjność i upolitycznienie Trybunału.

Rozpoczęło się XXXI posiedzenie Sejmu, które potrwa do piątku (2 grudnia). Na pierwszym dniu posiedzenia (wtorek) ma zebrać się Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka. Jej przewodniczący Stanisław Piotrowicz (PiS) relacjonował jak będą wyglądać jej prace.

- Ustawa o Trybunale Konstytucyjnym wróciła do Sejmu z poprawkami Senatu - przypomniał poseł PiS. - Dziś zostaną rozpatrzone te propozycje senatorów. Poprawki do ustawy mają charakter w większości stricte legislacyjny - ocenił poseł. Po czym dodawał, że parlament nie może być obojętny wobec przejawów łamania prawa przez prezesa i sędziów Trybunału Konstytucyjnego.

PiS uważa, że prawo stanowione w Sejmie VIII kadencji jest podważane przez Andrzeja Rzeplińskiego, który przeciwnie, twierdzi że to propozycje prawne płynące z Sejmu są niekonstytucyjne. Opozycja wręcz wprost uważa, że PiS łamie konstytucję RP działaniami wokół TK.

Komisja ma się zebrać o godzinie 14. Ustawa dotycząca TK, o której mówił Piotrowicz, to projekt autorstwa PiS regulujący status sędziów Trybunału Konstytucyjnego.

Argumenty stron są niezmienne

Poseł Piotrowicz, dopytywany na konferencji prasowej powtórzył, jak PiS widzi działanie sędziego Rzeplińskiego.

- Trójpodział władz musi być przestrzegany, natomiast Trybunał chce wejść w rolę ustawodawcy. TK jest obecnie uwikłany w politykę, co jest kolejnym przykładem łamania przez niego Konstytucji RP -  skończył poseł PiS, szef Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka.

PO i Nowoczesna od miesięcy podnosi taki sam argument wobec rządu i prezydenta. Z tą różnicą, że to te dwa ciała mają łamać ustawę zasadniczą.

W programie obrad komisji widnieją jeszcze dwa punkty: rozpatrzenie rządowego projektu ustawy Kodeks karny wykonawczy i rozpatrzenie rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o zatrudnianiu osób pozbawionych wolności, tj. zatrudnienie więźniów.

Komisja ma się spotkać także o 16. Wówczas zajmie się czytaniem komisyjnego projektu uchwały w sprawie potępienia systematycznego, masowego mordowania mniejszości religijnych przez tzw. ISIS/Daisz.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
 • Polecamy Waszej uwadze transmisje z wybranych sesji #EKG2018. Zapraszamy na YouTube: EEC Poland - bit.ly/2wRSK2O Grupa PTWP - bit.ly/2GjlEsf #EEC2018
  @EECKatowice
 • Jako partnerzy @EECKatowice mieliśmy okazję przeprowadzić panel dyskusyjny o roli młodych w kształtowaniu Europy. Dziękujemy @pherstowski, PROM, MAY, Zwolnieni z Teorii, @ELSAPoland, @aegeewarszawa i @tomanek_robert, rektorowi @UE_Katowice! #EEC2018 #YouthLeadership #YouthVoice https://t.co/57GpHAhcCa
  @EECKatowice - (RT) @AIESECPoland
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (5 komentarzy)

 • prawda jest okrutna! 2016-11-30 14:02:54
  Wybór przez Sejm RP Mariusza Muszyńskiego był błędny, jeżeli ktoś był agentem będzie nim do końca życia, dlaczego w słynnym Raporcie Macierewicza nie było o Nim wzmianki, wszyscy pozostali zostali zlikwidowani, czym naprawdę jest PiS! Z uwagi iż, jestem prawicowcem zaczynam brzydzić się tym.
 • Precz, precz! 2016-11-30 13:17:01
  Do Precz!: Tak jest! Precz ze Stanisławem Piotrowiczem, starym komuchem i komunistycznym prokuratorem
 • san80 2016-11-30 08:32:11
  To sejm jest ustawodawca a nie TK tak dotej pory bylo myslenie TK a nadodake upolitycznione
 • Koli 2016-11-29 14:50:21
  Jestem za Tak Trzymać!!! Precz z Klaunem-rzeplichą!!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA