REKLAMA

Sejm: PiS zreformuje Kancelarię. Będą zwolnienia

  • Autor: GP
  • 05 września 2016 10:15
Sejm: PiS zreformuje Kancelarię. Będą zwolnienia PiS chce zreformować Kancelarie Sejmu i Senatu. Mają być zwolnienia. (fot.:twitter.com/kancelariasejmu)

• Prawo i Sprawiedliwość pracuje nad zmianami organizacji Kancelarii Sejmu i Senatu. Powodem reformy ma być mało czasu na przygotowywanie analiz dla posłów.
• Mają zniknąć Biuro Analiz Sejmowych i senackie Biura Analiz i Dokumentacji, które stają się jedną instytucją.
• Posłem koordynującym prace nad tymi pracami ma być Marek Suski, donosiła prasa w poniedziałek (5 września).

W poniedziałek (5 września) opisano plany Prawa i Sprawiedliwości wobec działania Sejmu. Politycy PiS chcą w Sejmie i Senacie zreformować działanie Kancelarii obu Izb.

"Rzeczpospolita" przekonuje, że najistotniejszymi zmianami mają być scalenie biur legislacyjnych Sejmu i Senatu oraz likwidacja Biura Analiz Sejmowych i senackiego Biura Analiz i Dokumentacji.

Z ramienia klubu PiS nad zmianami w regulaminie Sejmu, który precyzuje jak działa i wygląda wewnętrzna organizacja parlamentu, pracować ma poseł Marek Suski.

Czytaj: Plan pracy Sejmu na XXIV posiedzenie

Rzeczpospolita cytuje jednego z polityków PiS, który precyzuje jakie motywacje stoją za opracowywanymi propozycjami.

- Przy obecnym tempie prac w parlamencie senaccy legislatorzy często nie mają czasu na przygotowanie kompetentnych opinii, bo projekty są przekazywane z Sejmu w ostatniej chwili. Połączenie biur legislacyjnych wyeliminowałoby ten problem - mówił niewymieniany z nazwiska polityk.

Częścią zmian będą oczywiście też redukcje etatów, które naturalnie ma wymusić scalenie jednostek organizacyjnych Kancelarii.

Kancelaria Sejmu

Kancelarie Sejmu i Senatu są organami zarządzającymi codzienną pracą parlamentu.

W ramach Kancelarii Sejmu pracują szef Kancelarii (Lech Czapla), dwaj jego zastępcy, którzy odpowiadają za sekretariat Sejmu, Biuro Legislacyjne, Biuro Komisji Sejmowych, Biuro Korespondencji i Informacji, Wydawnictwo Sejmowe, Biuro Informatyczne, biuro Obsługi Posłów, Dom Poselski (hotel w którym posłowie mieszkają w czasie przebywania w Warszawie). Ponadto w ramach Kancelarii działają: Gabinet Marszałka Sejmu (obecnie Marek Kuchciński), Biuro Analiz Sejmowych, Biuro Finansowe, Biuro Prasowe, Straż Marszałkowska i inne, pomniejsze jednostki organizacyjne.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA