REKLAMA

Sejm: Poseł Liroy poza klubem Kukiz'15

  • Autor: GP
  • 08 czerwca 2017 19:41
Sejm: Poseł Liroy poza klubem Kukiz'15 W niemal połowie kadencji Sejmu poseł Liroy pożegnał się z klubem, który zapewnił mu mandat. (fot.:facebook.com/LiroyPolska)

Piotr Liroy-Marzec od czwartku (8 czerwca) nie jest już posłem Kukiz'15. Prezydium wykluczyło go z formacji.

W czwartek (8 czerwca) w czasie popołudniowych obrad Sejmu media społecznościowe obiegła informacja o ustaniu współpracy między klubem poselskim Kukiz'15 a dotychczasowym posłem tej formacji Piotrem Liroyem-Marcem. Posła wykluczono z klubu.

Liroy w specyficznym komentarzu do sprawy w mediach społecznościowych ograniczył się do wymownego zamieszczenia na profilu społecznościowym linku do piosenki "Wolność" Pharrella Williamsa.

Więcej tłumaczy stanowisko prezydium klubu Kukiz'15. W jego treści posłowie formacji argumentują, że otoczenie posła nie pozwala im dalej z nim współpracować.

Czytaj też: Paweł Kukiz krytykuje prezesa TVP

- Są wśród (współpracowników posła) działacze Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości - piszą posłowie Długi, Jakubiak, Porwich i Ścigaj z klubu Kukiz'15. - Są też wśród nich ludzie, których działalność na styku polityki i biznesu świadczy o ich głębokiej nieuczciwości. Najbardziej bulwersujące są podejrzenia, udokumentowane publikacjami prasowymi, o uwikłaniu najbliższego otoczenia Piotra Liroya-Marca w procesy tak zwanej dzikiej reprywatyzacji.

Niedawni koledzy wyrzuconego zapewniają, że jeśli zerwie on stosunki z osobami, które są powodem konfliktu, wówczas są gotowi dalej z nim działać na dotychczasowych zasadach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • krzysztof 2017-06-08 20:30:35
    Kukiz 15, to sługusy Kaczyńskiego bez godności i niezależnościREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA