REKLAMA

Sejm, posiedzenie: Harmonogram obrad. Czym zajmą się posłowie?

  • Autor: PAP/AT
  • 07 lipca 2017 09:38
Sejm, posiedzenie: Harmonogram obrad. Czym zajmą się posłowie? Sejm: Posłowie znów obradują (fot. Rafał Zambrzycki/sejm.gov.pl)

W piątek (7 lipca), po jednodniowej przerwie związanej z wizytą prezydenta USA Donalda Trumpa w Polsce, Sejm wznowił posiedzenie.

Sejm wznowił przerwane w środę (5 lipca) posiedzenie. Posłowie będą głosować nad rządowym projektem zmian w Kodeksie postępowania w sprawach o wykroczenia, a także nad rządowym projektem nowelizacji ustawy o ochronie roszczeń pracowniczych w razie niewypłacalności pracodawcy.

W przewidzianym na trzy godziny bloku głosowań posłowie zdecydują też m.in. o losie rządowego projektu dotyczącego systemów wsparcia rodzin; będą też głosować nad projektem zmian w ustawie o zapasach ropy naftowej, produktów naftowych i gazu ziemnego oraz zasadach postępowania w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa paliwowego państwa i zakłóceń na rynku naftowym.

Przewidziano także głosowania nad: rządowym projektem zmian w ustawie o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi, nad poselskim projektem zmian w Prawie ochrony środowiska, nad rządowym projektem Prawa wodnego oraz nad rządowym projektem zmian w ustawie o zasadach finansowania nauki.

Posłowie wysłuchają także informacji Ministerstwa Zdrowia w sprawie skutków zmiany ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych dotyczących wprowadzenia systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej (tzw. sieć szpitali). Wniosek o taką informację złożył klub Nowoczesnej.

W porządku obrad są też pytania w sprawach bieżących.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA