REKLAMA

Sejm: Posłowie będą głosować ustawę antyterrorystyczną

  • Autor: PAP/GP
  • 20 maja 2016 09:49
Sejm: Posłowie będą głosować ustawę antyterrorystyczną Posłowie na czwartkowym (19 maja) posiedzeniu. (fot.:twitter.com/kancelariasejmu)

Sejm, który w piątek (20 maja) po godz. 9.15. kontynuuje posiedzenie zdecyduje w głosowaniu m.in. o losach wniosku o odrzucenie w pierwszym czytaniu rządowego projektu tzw. ustawy antyterrorystycznej.

Jeśli projekt tzw ustawy antyterrorystycznej nie zostanie odrzucony, w kolejnym głosowaniu posłowie zdecydują też, czy trafi on - oprócz komisji administracji i spraw wewnętrznych - również do sejmowej komisji cyfryzacji, innowacyjności i nowoczesnych technologii. Posiedzenie komisji administracji i spraw wewnętrznych ws. projektu zaplanowano już na piątek po głosowaniach.

PO i Nowoczesna w debacie sejmowej opowiedziały się za odrzuceniem w pierwszym czytaniu projektu ustawy antyterrorystycznej. PiS, Kukiz'15 są za dalszymi pracami w komisji. PSL będzie głosował za odrzuceniem projektu, choć poseł tego klubu podczas debaty był za dalszymi pracami.

Czytaj: Spotkanie opozycji dotyczące TK doczekało się zainteresowania PiS

Podstawowym celem przedstawionych regulacji ma być podniesienie efektywności działania polskiego systemu antyterrorystycznego, a przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa obywateli. Projektowana ustawa ma doprowadzić do lepszej koordynacji działań służb i doprecyzować zasady współpracy między nimi.

Posłowie zdecydują też w głosowaniu, czy w piątek po południu w Sejmie odbędzie się drugie czytanie nowelizacji ustawy związanej z przygotowaniem do szczytu NATO w Warszawie w 2016 r. Przewiduje on, że w związku ze szczytem NATO w Warszawie od 7 do 10 lipca będzie obowiązywał zakaz spontanicznych zgromadzeń, BOR zyska prawo do rejestrowania obrazu i dźwięku, a pracujący przy szczycie Sojuszu żołnierze i funkcjonariusze - otrzymają ekwiwalent za nadgodziny.

Ponadto posłowie mają głosować też m.in. nad projektami dotyczącymi: elektrowni wiatrowych, efektywności energetycznej oraz zmian w ustawie o odnawialnych źródłach energii - w przypadku tego ostatniego projektu głosowany będzie wniosek o jego odrzucenie.

W Sejmie zaplanowano także informację Prezesa Najwyższej Izby Kontroli o wynikach kontroli przeciwdziałania wprowadzaniu do obrotu gospodarczego faktur dokumentujących czynności fikcyjne.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA