REKLAMA

Sejm przyjął informację szefa MSZ o zadaniach polityki zagranicznej w 2018 r.

  • Autor: PAP/JS
  • 22 marca 2018 18:30
Sejm przyjął informację szefa MSZ o zadaniach polityki zagranicznej w 2018 r. Za odrzuceniem informacji zagłosowało 184 posłów, przeciwnych było 241, a 2 wstrzymało się od głosu. (fot. Tymon Markowski/MSZ)

Sejm przyjął głosowaniu informację szefa MSZ Jacka Czaputowicza o zadaniach polskiej polityki zagranicznej w 2018 r. Posłowie nie zgodzili się tym samym na złożony przez kluby opozycyjne wniosek o jej odrzucenie.

Za odrzuceniem informacji zagłosowało 184 posłów, przeciwnych było 241, a 2 wstrzymało się od głosu.

Przed głosowaniem głos z trybuny sejmowej zabrało szereg posłów opozycji, którzy krytycznie odnieśli się do przedstawionego w środę expose Czaputowicza oraz prowadzonej przez rząd PiS polityki międzynarodowej.

Do głosów tych odniosła się wicepremier Beata Szydło, sprzeciwiając się "pomawianiu" - jak powiedziała - polskiego rządu, Polski i polskich obywateli.

Czytaj też: Szef MSZ w ogniu pytań posłów. "Polska jest z wszystkimi skłócona. Z tego problemu będziemy wychodzić latami"

"Chcę stanąć przed państwem i powiedzieć jasno, że są sprawy i są takie tematy, kiedy bez względu na to, czy siedzimy w ławach rządzących, czy w ławach opozycji, powinniśmy mówić o tym jednym głosem i razem; taką sprawą jest polityka zagraniczna i interes, i polska racja stanu" - podkreśliła b.premier.

"Uderzanie w ministrów polskiego rządu, w polski rząd, jest uderzaniem w Polskę i wiecie o tym doskonale. Wasze wycieczki, które od dwóch lat robicie za granicę tylko i wyłącznie, by podważyć demokratyczny wybór Polaków, jakim było wskazanie PiS jako tej partii, która ma realizować program dla Polski, program dla przyszłości polskich obywateli - jest właśnie działaniem na szkodę Polski i polskiego państwa" - oświadczyła Szydło.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA